Fatsa’da Öğrenci Meclisi Başkanlığı Seçimi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın "Demokrasi Eğitimi ve Öğrenci Meclisleri Seçimi" uygulaması gereğince 2014-2015 eğitim-öğretim yılı Fatsa Öğrenci Meclisi Başkanlığı Seçimi, Halk Eğitim Merkezi’nde yapıldı.Meclis Başkanlığı seçimine...

Fatsa’da Öğrenci Meclisi Başkanlığı Seçimi
Milli Eğitim Bakanlığı’nın "Demokrasi Eğitimi ve Öğrenci Meclisleri Seçimi" uygulaması gereğince 2014-2015 eğitim-öğretim yılı Fatsa Öğrenci Meclisi Başkanlığı Seçimi, Halk Eğitim Merkezi’nde yapıldı.
Meclis Başkanlığı seçimine İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Akyol, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Öğrencilerde demokrasi kültürünün oluşturulması, millet olarak en büyük özelliğimiz olan hoşgörü bilincinin geliştirilmesi, kültürünü özümsemiş, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi, öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amacıyla her yıl önce okullarda temsilciler, sonra da ilçe öğrenci temsilcisi seçimleri yapıldı.
Yedi adayın yarıştığı seçim sonucunda Fatsa Öğrenci Meclisi Başkanlığı’na 11 oy alan Dolunay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Serdar Erdoğan seçildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327