Fatso’dan Liman Değerlendirmesi

Ordu’nun Fatsa İlçe Ticaret ve Sanayi Odası (FATSO) Başkanı Tayfun Karataş, “Bölge olarak genişleyecek ve kalkınacaksak yatırım araçlarının en büyük argümanlarından biri olan limanın bölgemize kazandırılması bölgemize çok ciddi...

Fatso’dan Liman Değerlendirmesi
Ordu’nun Fatsa İlçe Ticaret ve Sanayi Odası (FATSO) Başkanı Tayfun Karataş, “Bölge olarak genişleyecek ve kalkınacaksak yatırım araçlarının en büyük argümanlarından biri olan limanın bölgemize kazandırılması bölgemize çok ciddi anlamda katkı sağlayacaktır” dedi.
Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası(FATSO) Başkanı Tayfun Karataş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Fatsa Limanı’nın bölgeye kazandırılması başta Ordu ilimizle birlikte Karadeniz Bölgesi’ne, sonrasında da ülke ekonomisini ciddi anlamda katkı sağlayacağını düşünüyorum. Türkiye deniz taşımacılığının dış ticaretinde ihracatının yüzde 78’ini deniz taşımacılığı ile yapıyor. Karadeniz’i kıyısı olan şehirlere açabilme adına Karadeniz’e kıyısı olan ülkelere taşıyabilme adına Fatsa limanını büyük bir şans olarak değerlendiriyorum. Ülkemize büyük bir katma değer kazandıracaktır. Liman projesi içinde bir konteynır taşımacılığı, yat limanının olması hem turizm anlamında hem ticaret ve sanayinin gelişmesi anlamında çok önemli bir proje. Önümüzdeki yıl itibarıyla Sayın Ordu Milletvekilimiz İhsan Şener’in açıklamasına göre 2015 yatırım programına alınacağı ifade etti. Bu durumu son derece sevinçli bir şekilde karşılıyoruz. Bölge olarak genişleyecek ve kalkınacaksak yatırım araçlarının en büyük argümanlarından biri olan limanın bölgemize kazandırılması bölgemize çok ciddi anlamda katkı sağlayacaktır. Bu limanı biz Fatsa için yapmıyoruz. Bu liman aynı zamanda Sivas, Yozgat, Tokat ve Kayseri’yi bir nevi Karadeniz ile birlikte İç Anadolu Bölgemize de hitap eden bir liman olacaktır. Adı Fatsa limanı olabilir ama sonuç itibarı ile bölgeye ve ülkeye hizmet edecek bir liman olacak. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327