FEMEN kızlarından Putin'e saldırı!

Femen kızları, Rusya Devlet Başkanı Putin'in heykeline saldırıda bulunarak yaşanan olayları protesto ettiler.

FEMEN kızlarından Putin'e saldırı!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin aleyhinde üstsüz gösteri düzenlemesiyle bilinen Ukraynalı aktivist grup FEMEN, Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Grevin Müzesi’ndeki Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in balmumu heykeline saldırdı.

FEMEN, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Normandiya Çıkarması’nın yıldönümü sebebiyle Paris’e geldiği gün, Paris’te bulunan Grevin Müzesi’ndeki balmumu heykeline saldırdı. “Diktatör Putin” sloganlarıyla balmumundan yapılan heykele saldıran üstsüz FEMEN göstericisi, elindeki sivri cismi Putin heykelinin kafasına ve göğsüne saplayan eylemci, polis müdahale edene kadar Putin’i kullanılamaz hale getirdi. Bir ara hızını alamayan gösterici Putin heykelini yere yatırarak üstüne çıktı ve heykelin göğsüne elindeki sivri cismi sapladı. Göğsüne kırmızı harflerle “Putin’i öldür” yazan gösterici daha sonra polis tarafından tutuklandı.

FEMEN göstericisinin Putin heykeline G7 zirvesine katılan liderlerin heykelinin önünde saldırması manidar bir görüntü oluşturdu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Ukrayna krizine yönelik izlediği politika sebebiyle G7 zirvesine davet edilmedi. Putin, Normandiya Çıkarmasının yıldönümü sebebiyle Fransa’da Avrupalı liderlerle görüştü. Putin’den birkaç saat önce Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ile görüşen Obama ise, Putin’le görüşmemek için programında değişiklik yapmadı.

Bugün Normandiya Çıkarması’nın yıldönümü etkinliklerine katılacak olan Putin’in, Ukrayna’da cumhurbaşkanı seçilen Petro Poroshenko ile görüşmesi de bekleniyor.
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2014, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327