Fencioğlu, görme engelli çocuklarla kucaklaştı

AK Parti Bursa Milletvekili Aday Adayı görme engelli Emre Fencioğlu, seçim öncesi ziyaretlerine Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Nilüfer Görme Engelliler Spor Kulübü ile devam etti.

Fencioğlu, görme engelli çocuklarla kucaklaştı

‘Eğitim her engeli aşacak’ parolasıyla görüşmelerini sürdüren Fencioğlu, Türkiye çapında engellilere yönelik yapılan çalışmaların artması gerektiğine işaret etti.

İlk olarak Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’yı ziyaret eden Bursa Milletvekili Aday Adayı görme engelli Emre Fencioğlu, burada yaptığı konuşmasında artık engellilerin hayatın her dalında olduklarına dikkat çekti. Türkiye genelinde Milli Eğitim Müdürlüğü’ne kayıtlı yaklaşık 1300 engelli öğretmen olduğunu söyleyen Fencioğlu, bu sayının daha da artması gerektiğini kaydetti.

Fencioğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya ise, “Eğitim camiasından bir aday adayımızın olması bizleri sevindirdi. Umarım ilmi ve akli yöntemlerle memlekete güzel bir hizmete vesile olursunuz” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaretinin ardından Bursa Nilüfer Görme Engelliler Spor Kulübü’ne iştirak eden Fencioğlu, burada görme engeli bulunan çocuklara yönelik düzenlenen eğitim kurslarına katıldı. Görme engelli çocuklarla tecrübelerini paylaşan Fencioğlu, öğrencilik yıllarındaki anılarını anlatarak, çocuklara keyifli anlar yaşattı.Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2015, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327