Fenerbahçe'ye yabancı kuralı da fayda etmedi

8 yeni ismi kadrosuna katan Fenerbahçe’ye yeni yabancı kuralı da çare olmadı. Yabancı sayısının 14’ü aşması sarı-lacivertlilerde sıkıntı çıkarmaya başladı. Biri gelirken diğerinin de gitme zorunluluğu büyük problem oluyor.

Fenerbahçe'ye yabancı kuralı da fayda etmedi

Bu sezon 8 yeni isme imza attıran Fenerbahçe, bu kadar serbestliğe rağmen yine yabancı kontenjanına takılıyor.

Transfer konusunda yabancı sayısı serbest olsa da, sadece 14 futbolcunun kadroya alınabilmesi nedeniyle sarı-lacivertliler sıkıntı yaşamaya başladı. Şu anda kadrosunda 15 yabancı isme sahip olan Fenerbahçe’de, devam etmesi planlanan transfer çalışmaları bu nedenle zora giriyor. Özellikle Krasic ve Holmen gibi kadroda yer tutan yabancılar, transfer komitesinin elini kolunu bağlıyor.

Sezon başında 7 yabancı transferi yapan ve genelde yerli oyuncularını gönderen sarı-lacivertli kulüp, Vitor Pereira’nın hazırladığı raporu rahat yürütemiyor. Orta saha ve sağ kanat için arayışta olan kulüp, atacağı her adımı düşünmek zorunda kalıyor.

15 yabancısıyla şu anda Spor Toto Süper Lig’de en fazla yabancıya sahip kulüp olan Fenerbahçe, her yapacağı hamlede yeni bir ismi göndermek zorunda kalacak.

Öte yandan, transferde hızlı olmak isteyen Terraneo ve ekibi, bir yandan da gönderilmesi gündemde olan Krasic ve Holmen’i ikna etmeye çalışıyor. İtalyan sportif direktör, takas yoluna giderek de bu yabancıları elden çıkarmayı düşünüyor. 

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2015, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327