Fenerbahçe'den Duygun Yarsuvat'a yanıt

Fenerbahçe Müzesi müdürü ve tarihçi Alp Bacıoğlu Duygun Yarsuvat'In açıklamalarına sert yanıt verdi.

Fenerbahçe'den Duygun Yarsuvat'a yanıt
Galatasaray spor kulübünün başkanı Duygun Yarsuvat'ın iddialarına Fenerbahçe Müzesi müdürü ve tarihçi Alp Bacıoğlu sert tepki verdi.

Bacıoğlu Yarsuvat'ın açıklamalarına şöyle yanıt verdi;

“Bunların hepsi deli saçması. Ben de Fenerbahçe’nin kuruluşuna dair mektuplar, belgeler, resimler, gün, saat tüm detaylar var. Zaten ben bir kitap hazırlığındayım. Bunda tüm bu saçmalıklara yer vereceğim belgelerle. Fenerbahçe’nin üç tane kurucusu var: Necip Okaner, Ayetullah Bey ve Nurizade Ziya Bey. Fenerbahçe’yi bu isimler kurmuştur. Yerleri yurtları her şey bellidir. Bu iddiaların hepsi palavra. Galip Kulaksızoğlu, Galatasaray orta okulunda okuyup Saint Joseph’ten mezun olmuştur. Galatasaray ile bir alakası yoktur. O dönemde Galatasaray’dan Fenerbahçe’ye gelen oyuncular vardı. Tıpkı bugünkü gibi.”

Yarsuvat'tan tarihi çıkış "Fenerbahçe'yi Galatasaraylılar kurdu"

Galatasaray Divan Kurulu'nda üye Oral Yılmaz, federasyonları bile Galatasaray’ın kurduğunu söyleyince, başkan Yarsuvat araya girdi. Yarsuvat, “Fenerbahçe’yi de...” diye seslendi. Yılmaz’ın kısa bir şaşkınlık yaşamasının ardından Yarsuvat’ın “Fenerbahçe’yi de Galatasaraylılar kurdu” diye ikinci kez seslendiği duyuldu.

Kulaksızoğlu-Kayacan faktörü

Fenerbahçe’nin kuruluşunda payı olan Galip Kulaksızoğlu, Galatasaray Lisesi’nde öğrenciydi ve futbol oynuyordu. Transfer olduğu Fenerbahçe’de 1910’da başkanlık yaptığı belirtiliyor. Ancak Fenerbahçe’nin sitesinde bu yer almıyor. Hamit H. Kayacan’ın da Galatasaray’ın kurucusu olduğu, 1912-14 yılları arasında Fenerbahçe’de başkanlık yapınca ismi silindiği ileri sürülüyor.
 
Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2015, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327