Fenerbahçe’den ’mali Denetim’ Açıklaması

Fenerbahçe Kulübü, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in geçtiğimiz günlerde yaptığı futbol kulüplerine bir ekip gönderilerek mali denetime tabi tutulacağı yönündeki beyanatı üzerine bir açıklama yaptı.Sarı-lacivertli kulübün internet...

Fenerbahçe’den ’mali Denetim’ Açıklaması
Fenerbahçe Kulübü, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in geçtiğimiz günlerde yaptığı futbol kulüplerine bir ekip gönderilerek mali denetime tabi tutulacağı yönündeki beyanatı üzerine bir açıklama yaptı.
Sarı-lacivertli kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, "Son günlerde yazılı basına da yansıdığı gibi, Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek’in, Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun (MASAK) futbol kulüplerine bir ekip göndererek parasal ilişkilerin takip edileceği yönündeki açıklamalarını memnuniyetle takip ettik. Daha önce devletimizin mali konulardaki birimlerinin denetimine tabi tutulan, UEFA Kulüp Lisans kriterlerine ve Mali Fair Play ilkelerine tam olarak uygun olan kulübümüz, hassasiyetle yaklaştığı bu konudaki şeffaflığın tüm kulüpler tarafından gösterilmesini son derece önemsemektedir. Tüm kulüpler nezdinde yapılacağı açıklanan söz konusu denetimin bir an önce başlamasını arzu ettiğimizi kamuoyuna beyan ederiz" denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327