Fethiye’de Kanseri Erken Teşhis Taraması

Fethiye Toplum Sağlığı Merkezi tarafından olası bir kanser vakasında erken teşhis edebilmek için taramalar başlatıldı. Fethiye Toplum Sağlığı Merkezi tarafından 15 – 17 Ekim rahim ağzı, meme ve kolon kanserine dikkat çekmek ve farkındalık...

Fethiye’de Kanseri Erken Teşhis Taraması
Fethiye Toplum Sağlığı Merkezi tarafından olası bir kanser vakasında erken teşhis edebilmek için taramalar başlatıldı. Fethiye Toplum Sağlığı Merkezi tarafından 15 – 17 Ekim rahim ağzı, meme ve kolon kanserine dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla taramalar yapılmaya başlandı.
Karaçulha mahallesi 5 Nolu Aile Sağlığı merkezinde 30–65 yaş arasında kadınlar taramadan geçilmeye başlandı. 3 gün boyunca Karaçulha 5 nolu Aile Sağlığı Merkezinde rahim ağzı, meme ve kolon kanserine farkındalık yaratmak için ücretsiz yapılacak çalışmaların ardından Toplum Sağlığı Merkezi doktoru Banu Mumcu her Çarşamba günü de bütün aile sağlığı merkezlerinde bu hizmeti ekibiyle birlikte vereceklerini belirterek “Ekim ayı özelikle meme kanserine karşı farkındalık ayı” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327