Fikret Orman Beşiktaş şampiyonluğundan rahatsız!

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş'ın yeni sezonda aldığı başarılar nedeniyle şimdiden şampiyon ilan edilmesinden rahatsızlık duyduğu ve şu anda şampiyon olmadığı için öyleymiş gibi lanse edilmesini doğru olmadığını dile getirerek geçen sezonu örnek gösterdi.

Fikret Orman Beşiktaş şampiyonluğundan rahatsız!
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman geçtiğimiz sezon ilk dört haftada aldıkları seri galibiyetler sonrası üzerlerine oynanan oyunlarla yarıştan koptuklarının altını çizdi.

Bir saat firması ile yapılan işbirliği lansmanında soruları yanıtlayan Fikret Orman'ın açıklamaları şöyle oldu:

"Daha sezonun çok başındayız. 6. hafta geçti, önümüze çok uzun bir maraton var. Beşiktaş iyi bir şeyler yapmaya çalışıyor. Bütün ekip olarak. Yönetim kurulu, camia, birliktelik, futbol takımı, teknik heyeti. Bütün branşlar için bir şeyler yapma gayreti içinde. Şu anda kulüplerdeki olan mali krizlerin ilkini yaşayan biziz, her şeyde bir öncülüğümüz var, orada da ilki hemen hemen yaşadık. Sıkıntılı bir süreçten geliyoruz. Stadımız yok, yapmaya gayret ediyoruz. Kendi kaynaklarımızla yapıyoruz."

ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ"

"Her maçımızı deplasmanda oynuyoruz. Zor bir süreç var önümüz de. Lig bitmiş, Beşiktaş şampiyon olmuş, stadı açılmış falan değil, zorluklar var önümüzde. Bu futbol takımının bu kulübün finanse edilmesi lazım, paraların ödenmesi, stadın finanse edilmesi ve bir an evvel bitirilmesi lazım. Tabii ki seyredenlere seyir zevki vererek kazanmak, hepimizi mutlu eden bir şey. Ama bir hafta sonrasında da devam etmesi gereken bir şey."

GEÇEN SEZONDA BÖYLEYDİ SONRA ÜZERİMİZE OYUNLAR OYNANDI

"Hatırlıyorsunuz geçen sezon da lige başladık, 4 maç üst üste galibiyet aldık. Sonra Beşiktaş'ın üzerine oynanan oyunlar, siyasetin o günkü ortamları ve Beşiktaş bir anda kötü günlere geldi. Bizim kendi işimizi iyi yapmamız ve kendi işimize konsantre olmamız lazım. Ama şu anda Beşiktaş UEFA şampiyonu olmuş falan değil, daha önümüzde çok süreç var. Çok da abartmanın da bir manası yok. Bizde şöyle bir şey var; yermeyi de övmeyi de biraz abartıyoruz, millet olarak öyleyiz ve sonra çöküşler yaşıyoruz. Şu anda iyi gidiyoruz. Bizim de gayretimiz arkadaşlarımızla beraber, bunu en iyi şekilde yapabilmek, devam ettirebilmek, istikrarı sağlayabilmek. Amacımız budur. Bu uzun bir maraton. 100 metrenin sonucuna değil de maratonun sonucuna herkes bakar. Biz şu anda daha 100 metrelerde, 200 metrelerde koşmaktayız. Daha önümüzde çok yol var."


Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327