Filistinliler'e çağrı: Evlerinizi boşaltmayın

Gazze'deki Filistinli gruplar, İsrail'in "evlerinizi boşaltın" uyarısının dikkate alınmamasını ve ne olursa olsun evlerini terk etmemelerini istedi.

Filistinliler'e çağrı: Evlerinizi boşaltmayın

İsrail'in "evlerinizi boşaltın" uyarısına karşın, Gazze'deki Filistinli grupların yayımladığı açıklamada, "İsrail'in hedeflerini gerçekleştirmesine fırsat vermemek için tehditler ne boyuta ulaşırsa ulaşsın yerleşim birimleri terk edilmemeli" denildi.

Filistinlilerden, tüm kararlılık ve sorumluluk bilinciyle hareket ederek iç cepheyi çökertmeye çalışan art niyetli kişilerin karşısında durmaları istenilen açıklamada, İsrail ve saldırganlığıyla mücadelede direnişin korunması ve güçlenmesi için birlik ve beraberlik ile sosyal dayanışmanın önemine vurgu yapılarak İsrail saldırısından zarar gören ailelere kucak açılması gerektiği bildirildi.

İsrail ordusuna ait uçaklarının bugün sabah saatlerinde Gazze'nin kuzey bölgelerine "hava saldırısı yapılacağı" uyarısının yer aldığı broşürler atarak bölge halkından "evlerini boşaltmalarını talep ettiği" bildirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2014, 08:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327