Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Seçime Gidiyor

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Mehmet Topal, seçime gideceklerini belirterek, geride kalan zamanda birlik ve beraberliğin ilk adımlarının atıldığını söyledi.FHGC Başkanı Mehmet Topal, cemiyet binasında basın toplantısı...

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Seçime Gidiyor
Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Mehmet Topal, seçime gideceklerini belirterek, geride kalan zamanda birlik ve beraberliğin ilk adımlarının atıldığını söyledi.
FHGC Başkanı Mehmet Topal, cemiyet binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Başkan Topal, yarın cemiyetin yönetim kurulu başkanı ve üyelerinin seçileceğini belirterek, yeni yönetime ilk defa 2 bayanın da dahil edildiğini söyledi. FHGC’nin 1988 yılında Elazığ merkez olmak üzere Malatya, Tunceli, Bingöl ve Muş illerini de kapsam alanına alacak bir şekilde bölge cemiyeti olarak kurduklarını belirten Başkan Topal, "Kurucusu ve ilk başkanı olduğum cemiyete 2013 yılında çeyrek asır sonra olağanüstü kongreyle bir yıllığına yeniden başkan seçildiğimde cemiyetimizin durumu iyi değildi. Cemiyet kısmen adeta terk edilmiş, sahipsiz bırakılmış, adı sanı unutulma noktasına gelmişti. Bu kritik dönemde cemiyetimizin yaptığı tüm faaliyet ve basın toplantılarına şehrimizin yazılı ve görsel medyası büyük ilgi gösterdi. Böylece cemiyetimizin varlığı yeniden gündeme geldi” dedi.
Cemiyetin yeniden hissedildiğini dile getiren Başkan Topal, ”Cumartesi günü cemiyetimiz olağan kongresini gerçekleştiriyoruz. Geride bıraktığımız son bir yıl içindeki samimi ve sıcak yaklaşımlarımızla cemiyetimizin üyelerinin büyük çoğunluğunu bir araya getirdik. Basında birlik ve beraberliğin ilk adımlarını başarıyla atmış olduk. Yapacağımız genel kurulda yönetime yeni arkadaşlarımızın da gelmelerinin önünü açtık. Cemiyetimizin yeni yönetiminde iki bayan arkadaşımızda yer alacaktır. Bu uygulamamız cemiyetimiz tarihinde bir ilk olacaktır. Cemiyetimizin bu birlik ve beraberliği çığ gibi büyüyecek tüm meslektaşlarımızı kucaklayacaktır” şeklinde konuştu.
Genel kurula birlik ve beraberlik içerinde tek yürek, tek yumrukla girdiklerini ifade eden Başkan Topal, ”Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kurulunun Elazığ’a ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu arada bir yıl boyunca birlikte görev yaptığımız eski yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti gelecekte mesleki alanda şehrimizin ve bölgemizin sönmeyen meşalesi olacaktır” ifadelerini kullandı.
Başkan Topal, yeni yönetimin oluşmasının ardından, cemiyet üyeleri için yeni tanıtım kartları da hazırlayacaklarını ve örnek bir çalışma yaptıklarını vurguladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327