FIRAT HAVZASI GAZETECİLER CEMİYETİ’NDE BAŞKAN TOPAL GÜVEN TAZELEDİ

Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Mehmet Topal, bugün yapılan olağan genel kurulda güven tazeleyerek tekrar başkan oldu.FHGC’nin olağanüstü genel Kurulu bugün yapıldı. Olağan genel kurul toplantısına Elazığ Valisi Ömer...

FIRAT HAVZASI GAZETECİLER CEMİYETİ’NDE BAŞKAN TOPAL GÜVEN TAZELEDİ
Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti (FHGC) Başkanı Mehmet Topal, bugün yapılan olağan genel kurulda güven tazeleyerek tekrar başkan oldu.
FHGC’nin olağanüstü genel Kurulu bugün yapıldı. Olağan genel kurul toplantısına Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Fırat Üniversitesi Rektörü Kutbeddin Demirdağ, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ ve çok sayıda gazeteci katıldı.
"BASIN BİZİM AYNAMIZDIR"
Kongrede bir açıklama yapan Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, gazeteciliğin insanı çok kötü yollara saptırabilecek, yanlış işler yaptırabilecek çeşitli tehlikelerle dolu bir yolculuk olduğunu dile getirdi. Vali Koçak, ”Bu yolculukta bunlara düşmeden halk ve kamu için yapılacak zor bir meslektir. Hem cemiyetin Elazığ’daki bu zamana da kadar gösterdiği performansla bu yeri hak ettiğini düşünüyorum. Aranızda bulunmaktan mutluyum. Basın bizim aynamızdır. Toplumla bizim aramızdaki ara yüzdür. Bizim görmediklerimizi veya vatandaşın bize nezaketinden söylemediği hususları görüp, doğru şekilde bize ileten, doğrularını yanlışlarını görmemize sebep olan bir aynadır. Bu ayna ne kadar temiz ve berrak olursa, toplumla aramızda o kadar güzel olur. Elazığ’da basın hem köklü, hem güçlü. Görsel ve ulusal basında izlenebilecek kadar güzel program yapan arkadaşlarımız var. Hepsini tebrik ediyoruz. Elazığ’ın bununla gurur duyduğunu düşünüyorum. Yerel basın bir asır boyunca Elazığ’da hizmet ediyor. Bu önemli bir birikimdir. Basın yayın organlarımızın güçlenerek daha iyi ve kaliteli hizmet vermesini temenni ediyorum. Zor şartlarda hizmet ediyorlar” dedi.
"BASIN ÇALIŞMALARIMIZI TETİKLEYEN BİR UNSURDUR"
Yerel basının gücü ve varlığının önemine değinen Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’da, basının kendi çalışmalarını tetikleyen bir unsur olduğunu söyledi. Yanılmaz, "Bizim çalışmalarımızı da tetikleyen bir unsur. Yerel basın ne kadar güçlü olursa bir ilin geleceği de o kadar güçlü olur. Biz medyası ve bütün kurumları ile hep birlikte bir gücüz. Bugünde bunu görüyoruz. Elazığ’ın geleceği için şunu bilmenizi istiyorum, yazdığınız her bir kelimede, gösterdiğiniz her bir resim aynı zamanda bizim için ders alınması gereken şeylerdir. Hiçbir yazar kardeşimin yazdığı makale boşa gitmiyor. Yazdığınız bir kelime bir şekilde gündeme alınıyor ve bir şekilde mutlaka değerlendiriliyor. Yazılan şeyler yeter ki bu şehrin, ülkenin ve insan çıkarı için olsun. Bizim Elazığ’da olmamızın bir önceliği var, bu Elazığ’ın önceliğidir” şeklinde konuştu.
Tek aday olarak çıkan ve yeniden seçilen FHGC Başkanı Mehmet Topal, ”Fırat Havzası Gazeteciler Cemiyeti olarak bundan sonraki dönemde sizlerden aldığımız güçle daha ileriye, daha güzel günlere gideceğiz. Cemiyetimizin Fırat Havzası’nda sönmez bir meşale gibi yanmasını sağlayacağız. Bize katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
ETSO Başkanı Ali Şekerdağ yaptığı açıklamada basının bu şehrin hem artılarını, hem eksilerini kamuoyuyla paylaşan ve ayna tutan bir kurum olduğunu söyledi.
Fırat Üniversitesi Rektörü Kutbeddin Demirdağ ise basının önemli bir görevi üstlendiğini belirterek, "Mutlaka özgür, bağımsız olması lazım. Bizler idareci olarak her zaman basına yardımcı olacağız” ifadelerini kullandı.
Seçimlerde Mehmet Topal, İbrahim Menengiç, Erhan Dabak, Çeşminaz Öztürker, Mehtap Özer, Metin Çöteli ve Muammer Kökçü yeni yönetim kurulunu oluşturdu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327