FİŞLENDİĞİ İLERİ SÜRÜLEN ÇOCUKLAR

Diyarbakır’da fişlendiği ileri sürülen çocuklara ve ailelerine bir destek de İşkence ve Şiddet Mağdurları için Sosyal Yardımlaşma Rehabilitasyon ve Adaptasyon Derneği’nden (Sohram-Der) geldi. Dernek, çocuklara ve ailelerine psikolojik...

FİŞLENDİĞİ İLERİ SÜRÜLEN ÇOCUKLAR
Diyarbakır’da fişlendiği ileri sürülen çocuklara ve ailelerine bir destek de İşkence ve Şiddet Mağdurları için Sosyal Yardımlaşma Rehabilitasyon ve Adaptasyon Derneği’nden (Sohram-Der) geldi. Dernek, çocuklara ve ailelerine psikolojik destek vermeye hazır olduğunu açıkladı.
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nün tespit ettiği, bazı ilçe milli eğitim müdürlüklerinin de listesini resmi internet sitelerinde yayınladığı iddia edilen 872 çocuk ile ilgili hafta içerisinde basın toplantısı düzenleyen Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen), isimleri ve adresleri deşifre edilen öğrenciler ile ailelerine her türlü hukuksal, psikolojik ve sosyal destek sunacaklarını vurgulamıştı. Sohram-Der, Eğitim-Sen’in bu açıklamasına destek verdi. Konuya ilişkin Sohram-Der tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Eğitim-Sen, 872 çocuk ile ilgili açıklama yapmış, olayın üzerinin kapatılmaması için konunun takipçisi olacaklarını belirterek, isimleri ve adresleri deşifre edilen öğrenciler ile ailelerine, psikolojik destek sunacaklarını ifade etmiştir. Sohram-Der olarak Eğitim-Sen’in bu duyarlılığına destek vermek amacıyla, söz konusu öğrencilere ve ailelerine psikolojik destek vermeye hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Ayrıca, idari kurumların bariz hatasından doğan bu durumun mağdurlarının belki yaşamları boyunca etkilenebilecekleri maddi ve manevi zararların idare tarafından tanzim edilmesi gerekliliği idarenin önemli bir sorumluluğu olduğuna inanıyoruz. İdarenin yapmış olduğu toplumda duyarlı her bireyde infial yaratan bu hukuksuz girişimin failleri ile ilgili soruşturma ve hukuksal sonuçlarının toplumsal sorumluluk ve toplumsal vicdani rahatlatma adına toplumla paylaşılması gerektiğini belirtmek istiyoruz. Ayrıca bu tür olayların tekrarlanmaması için idarenin gerekli tedbirlerin alınmasını ve gerek toplumsal dinamikler gerekse idarenin duyarlı olmasını diliyoruz” denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327