Formula 1’in Patronu Türk Yarış Otomobili Volkıcar’ı İnceledi

Formula 1’in patronu Bernie Ecclestone, eski şampiyon yarışçı Volkan Işık’ın ürettiği ’Volkicar’ı inceledi. 2016 Formula 1 Azerbaycan Grand Prix’inin tanıtımı için bu ülkede bulunan Ecclestone, Volkicar’ı da inceleme fırsatı...

Formula 1’in Patronu Türk Yarış Otomobili Volkıcar’ı İnceledi
Formula 1’in patronu Bernie Ecclestone, eski şampiyon yarışçı Volkan Işık’ın ürettiği ’Volkicar’ı inceledi. 2016 Formula 1 Azerbaycan Grand Prix’inin tanıtımı için bu ülkede bulunan Ecclestone, Volkicar’ı da inceleme fırsatı buldu.
11 Ekim’de Türk yarış otomobili Volkicar ile Bakü’de düzenlenecek olan Şampiyonlar Şampiyonası sadece Türkiye ve Azerbaycan’da değil, dünya çapında büyük ilgi uyandırıyor. Volkicar’ın şampiyonları ile dünya starlarının yarışacağı organizasyon öncesi, bugün Formula 1’in patronu Bernie Ecclestone, Kristal Palace’a giderek Azerbaycan Otomobil Federasyonu Başkanı Anar Alakbarov ile görüştü.
Volkan Işık’ın Türkiye’de ürettiği yarış otomobillerinden 16 tanesi Azerbaycan’a satılmıştı. Azerbaycan Otomobil Federasyonu tarafından bu hafta sonu düzenlenecek organizasyonda Türkiye adına Burak Çukurova yarışacak. Belçika’dan Patrick Snijers, Portekiz’den Miguel Jorge Ribeiro De Campos, İtalya’dan Luca Betti, Almanya’dan Harry Muller, Lübnan’dan Abdo Feghali, Fransa’dan Anthoine Hubert gibi tanınmış sporcuların yanı sıra Bulgaristan, Moldova, Azerbaycan, Türkmenistan ve Hırvatistan’dan toplam 14 pilot Volkicar’lar ile mücadele edecek. Türkiye’yi 2011 V1 Challenge Şampiyonu Burak Çukurova’nın temsil edeceği organizasyonda, Azerbaycan’ı temsil edecek pilotlardan birisi de Türkiye karting şampiyonasını da takip eden 17 yaşındaki Gulhussein Abdullayev olacak.
VOLKICAR’LAR DÜNYA’DA BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR
Gittiği ülkelerden aldığı olumlu geri dönüşler ile uluslararası bir marka olma yolunda hızla ilerleyen Volkicar, 6 ülkede boy gösterirken, 105 üretim adedine erişti. Böylelikle Volkicar sadece Türkiye’de değil, dünyada da motor sporlarının sevilmesine fayda sağlar duruma geldi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327