Fox'dan Müslümanlar'a ikinci hakaret

ABD'li medya patronu Rupert Murdoch Müslümanlar'ı aşağılayan internet sitesi Fox News'ten de tahrik dolu yayın yaptırdı.

Fox'dan Müslümanlar'a ikinci hakaret
Peygamberimiz'e hakaret eden dergiye yapılan saldırıyı bahane edip Müslümanlar'a ağır sözler sarfeden ABD'li medya patronu Rupert Murdoch bu kez Fox News internet sitesi de Müslümanlar'ı terör kaynağı olarak niteledi. 

Fox Yayıncılık'ın sahibi Murdoch Müslümanlar'a yönelik tahrik içerikli haberlerine devam ediyor.

Murdoch, "Müslümanlar'ın çoğu barışsever olabilir. Ama içlerinde büyüyen kanserin farkına varıp, onu ortadan kaldırana dek onlar da sorumlu sayılmalıdır" açıklamasına tepkiler bitmeden, Fox yeni bir skandala daha imza attı.

ABD merkezli Fox News'in internet sitesinde yayınlanan haberde, Fransa'daki Müslüman mahalleleri 'teröristler için insan kaynağı' olarak nitelendirildi. Bu mahallelerde Fransız medeni kanununun işlemediği, İslam hukukunun hüküm sürdüğü iddia edildi. Sakinleri Müslüman olan bu bölgelerin 'çeteler tarafından yönetildiği' söylenen haberde, "Polisler yanlarına kuvvetli destek almadan bu mahallelere giremiyor" ifadelerine yer verildi.

'TERÖR YUVASI' DEDİLER

Fransız hükümetinin ZUS (Duyarlı Yerleşim Bölgeleri) olarak sınıflandırdığı 751 bölgenin tümünü 'terör yuvası' kategorisine sokan Fox News, "Fransız hükümeti buralardaki hakimiyetini kaybetti" dedi. Aynı metinde, Fransa'daki problemlerin sebebi olarak 'Müslümanlar'ın asimile edilmemesi' gösterildi. Kanal, Fransız hükümetinin 'silahlanma karşıtı politikalar izleyerek, vatandaşların kendilerini korumasına engel olduğunu' savundu.

Fox'un Müslümanları aşağılayan yayınlarına, dünyanın dört bir yanından tepki yağdı. 


Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2015, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327