Fransa'nın yeni Başbakanı belli oldu

Dün eski cumhurbaşkanı Hollande'dan Fransa Cumhurbaşkanlık koltuğunu devralan Macron ülkenin yeni başbakanını da açıkladı. Fransa'nın yeni başbakanı Edouard Philippe...

Fransa'nın yeni Başbakanı belli oldu

Reuters haber ajansının geçtiği bilgiye göre Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, yeni başbakanın Edouard Philippe olduğunu açıkladı.Cumhuriyetçi Parti'den milletvekili olan Philippe, Le Havre kentinin belediye başkanlığını da yapmıştı. 

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande dün Cumhurbaşkanlık koltuğunu Emmanuel Macron’a devretti.  

LİDERLERE MÜTEVAZİLİK VURGUSU

Hollande’ın saray girişinde karşıladğı Macron, ikilinin gerçekleştirdiğ uzun bir toplantıdan sonra Fransa’nın en genç cumhurbaşkanı olarak göreve başladı. İki lider el sıkıştı ve Hollande saraydan ayrıldı.

Yabancı basın Hollande ve Macron'un mütevazi tavırlarına dikkat çekti. Saray'a geldiği an alkışlarla karşılanan Macron, eski cumhurbaşkanı Hollande'a saraydan ayrılırken aracına kadar eşilik etti. Her iki ismin de birbirlerine olan samimi tavrı haber ajanslarının objektiflerine de yansıdı. François Hollande da tıpkı Macron'un Elysee Sarayı'na girişinde alkışlandığı gibi alkışlar eşliğinde uğurlandı. Hatta Fransa'nın yeni cumhurbaşkanı Macron bile eski cumhurbaşkanını alkışladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327