Fransa’da “eskişehir; Bir Kentin Dönüşümü” Adlı Fotoğraf Sergisi Açılacak

Fransa’nın Nancy kenti ile ‘Kardeş Şehir’ görüşmelerini sürdüren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, “Eskişehir; Bir Kentin Dönüşümü” isimli fotoğraf sergisi açacak.Yapılan açıklamaya göre; Fransa’da yaşayan Türklerin kurduğu...

Fransa’da “eskişehir; Bir Kentin Dönüşümü” Adlı Fotoğraf Sergisi Açılacak
Fransa’nın Nancy kenti ile ‘Kardeş Şehir’ görüşmelerini sürdüren Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, “Eskişehir; Bir Kentin Dönüşümü” isimli fotoğraf sergisi açacak.
Yapılan açıklamaya göre; Fransa’da yaşayan Türklerin kurduğu Ata Turquie Derneğinin girişimleri sonucu, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Nancy Belediyesi arasında başlatılan “Kardeş Şehir “ projesi çalışmaları başlatıldı. 14 Kasım 2014 günü Nancy kentinde, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Oğuzhan Özen’in sunumuyla birlikte, fotoğraf sergisi Nancy Chepfer City’de açılacak. Açılışta Nancy Belediye Başkan Yardımcısı Lucienne Redercher, iki şehrin Kardeş Şehir ilişkileri hakkında bir konuşma yapacak. Açılışa, Strasburg 1. Konsolosu Mustafa Dolay, Nancy il Genel Meclisi Başkanı Mathieu Klein, Dış İlişkilerden Sorumlu Nancy Belediye Başkan Yardımcısı Jean-Michel Berlemont, Ata Turquie Derneği Başkanı Murat Erpuyan katılacak.
Eskişehir’deki dönüşümü gözler önüne seren, “Eskişehir; bir kentin dönüşümü” fotoğraf sergisi 10 Aralık 2014 tarihine kadar açık kalacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327