FSM’DEKİ ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde serbest geçiş ücret toplama sistemi için yapılan çalışmalar tamamlandı. Saat 16.00 itibariyle köprüdeki kapalı olan şeritler açılarak, trafik akışı normale döndü.Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki...

FSM’DEKİ ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde serbest geçiş ücret toplama sistemi için yapılan çalışmalar tamamlandı. Saat 16.00 itibariyle köprüdeki kapalı olan şeritler açılarak, trafik akışı normale döndü.
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki ücret toplama sisteminde 25 Ocak 2015’te başlatılan çalışmalar tamamlandı. Serbest geçiş ücret toplama sistemi için köprü gişe alanındaki kanopiler ve gişe adalar kaldırıldı. Köprüdeki dört şerit kapatılarak yapılan çalışmalar planlanan tarihten 6 gün önce bitirildi. Çalışmaların tamamlanmasının ardından saat 16.00 itibariyle köprüdeki kapalı olan şeritler açılarak, trafik akışı normale döndü.
FSM üzerindeki gişe adalarının kaldırılmasıyla sürücüler beş şeritli yolda şerit değiştirmeden ilerleyerek köprüye girecek ve böylece zaman kaybının önüne geçilecek. Yeni düzenlemeyle araçların OGS veya HGS geçişine yönelmesine gerek kalmayacak ve her şeridin üstünde iki sistemin de tanıyıcı sistemleri olacak.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327