Gaib Personel Alımı Yapacak

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB), değişik kadrolarda görevlendirmek üzere sözlü sınavla 14 personel alımı yapacak. Sınava katılmak isteyen adaylar, 14 Ekim 2014 tarihine kadar GAİB Genel Sekreterliği Evrak Kayıt birimine başvuruda...

Gaib Personel Alımı Yapacak
Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB), değişik kadrolarda görevlendirmek üzere sözlü sınavla 14 personel alımı yapacak. Sınava katılmak isteyen adaylar, 14 Ekim 2014 tarihine kadar GAİB Genel Sekreterliği Evrak Kayıt birimine başvuruda bulunabilecekler.
Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri’nin kendisini her yönden geliştirdiğini ve yeni alımı yapılacak personellerle birliklerde görev yapan güçlü kadrolara yeni bir ivme kazandırılacağını ifade eden GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, “Birliklerimiz güçlü ve deneyimli kadrosuyla üyelerine daha iyi hizmet vermeyi hedeflerken dünya pazarlarında etkin oyuncu olabilme yönündeki çalışmalarını sürdürecektir. GAİB bünyesinde istihdam edilmesi planlanan yeni kadrolarla birliklerimiz daha da güçlenecektir” dedi.
GAİB Genel Sekreterliği’nden yapılan yazılı açıklamada, birlik bünyesinde istihdam edilmek üzere sözlü sınavla, 5 uzman yardımcısı, 8 idari memur ve 1 şoförden oluşan toplam 14 yeni personel alımının yapılacağı duyuruldu. Adaylar, sınavla ilgili ayrıntılı bilgilere GAİB resmi web sitesi (www.gaib.org.tr) üzerinden ulaşabilecekler. Başvuruların en geç 14 Ekim 2014 saat 17.00’ye kadar GAİB Genel Sekreterliği Evrak Kayıt birimine şahsen veya posta yoluyla yapılabileceği bildirildi.
Sınava kabul edilecek adayların listesi, sınav tarihi ve yerinin 17 Ekim 2014 tarihinde GAİB web sitesinden duyurulacağının kaydedildiği açıklamada, adaylarda aranacak şartlar şu şekilde sıralandı: “Uzman yardımcısı kadrosu için, en az dört yıllık eğitim veren siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ve mühendislik fakülteleri ile diğer dört yıllık eğitim veren üniversite ve fakültelerin kamu yönetimi, uluslararası ticaret, istatistik bölümlerinden veya yüksekokullarından ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun veya dört yıllık fakülte veya yüksekokul mezunu olmak kaydıyla yukarıda belirtilen alanlardan en az birinde yüksek lisans derecesi olmak. İngilizce yabancı dil bilgisi için, ÖSYM tarafından yapılan 2012 güz dönemi dahil olmak üzere son üç yıl içinde (2012-2014) Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) veya Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az 70 ve yukarı puan almış olmak ya da uluslararası kabul gören dil sınavlarından en az 70 ve yukarı puana Yüksek Öğretim Kurulu tarafından belirlenen kriterlere göre eşdeğer olan asgari puanı almış olmak, (İkinci yabancı dil tercih sebebi olacaktır.) 6-7 Temmuz 2013 ve 5-6 Temmuz 2014 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSSP3 puan türünden en az 70 ve yukarı puan almış olmak, idari memur kadrosu İçin, en az dört yıllık eğitim veren siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ve mühendislik fakülteleri ile diğer dört yıllık eğitim veren üniversite ve fakültelerin kamu yönetimi, uluslararası ticaret, istatistik bölümlerinden veya yüksekokullarından ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun veya dört yıllık fakülte veya yüksekokul mezunu olmak kaydıyla yukarıda belirtilen alanlardan en az birinde yüksek lisans derecesi olmak. 6-7 Temmuz 2013 ve 5-6 Temmuz 2014 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSSP3 puan türünden en az 70 ve yukarı puan almış olmak, şoför kadrosu için, en az lise mezunu olmak ve en az 5 yıldır (B) sınıfı ehliyete sahip olmak. Lise mezunları için 23 Eylül 2012 veya 28 Eylül 2014 tarihli Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP94 puan türünden, ön lisans mezunları için 22 Eylül 2012 veya 27 Eylül 2014 tarihli Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP93 puan türünden, lisans mezunları için 6-7 Temmuz 2013 ve 5-6 Temmuz 2014 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarında KPSSP3 puan türünden en az 70 ve yukarı puan almış olmak.”
Öte yandan açıklamada, posta ile yapılan müracaatlarda yaşanan gecikmelerin dikkate alınmayacağı, son başvuru tarihinden sonra gelen başvuruların ise değerlendirilmeyeceği vurgulandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327