Galatasaray'da Şampiyonlar Ligi krizi!

Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli'nin 10 ismin biletini kesmesiyle birlikte sarı-kırmızılı takımda Şampiyonlar Ligi sıkıntısı ortaya çıktı.

Galatasaray'da Şampiyonlar Ligi krizi!

Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli, sarı-kırmızılıların kalabalık kadrosunu Almanya kampı için 26-27 kişiye indirmeye çalışıyor. Florya'da günlerdir kasetler üzerinden yürütülen analizler sonrası ciddi bir eleme yapılacak.

NTV Spor'dan Emrah Kayalıoğlu'nun haberine göre; bu elemede ilk önemli isim Sabri Sarıoğlu oldu. 1999'da 15 yaşındayken Galatasaray'a gelen Sabri'nin Almanya kampına götürülmeyeceği medyaya sızdı. Bu noktada sarı-kırmızılı kurmaylara UEFA'ya bildirecekleri 25 kişilik futbolcu listesini hatırlatmakta fayda var. Bu listeye içeride yetişmiş olduğu şartıyla 8 isim yazılıyor. Bunların en az 4'ü o kulüpte yetişmiş olmak zorunda.

Bir futbolcunun kulüpte yetişmiş sayılması için 15-21 yaş (15'ini doldurduğu sezonun başlangıcı ile 21'ini doldurduğu sezonun başlangıcı) arasında 3 tam sezon veya 36 ay bu kulüpte geçirmiş olması gerekiyor. Galatasaray'da geçen sezon bu kurala uygun Eray İşcan, Semih Kaya, Sabri Sarıoğlu, Aydın Yılmaz ve Emre Çolak vardı. Bunlardan Eray'ın gönderileceği, Emre için de Avrupa'dan teklifler olduğu konuşulurken, Sabri de kulüpten koparsa Galatasaray'ın UEFA listesinde kulüpte yetişmiş kontenjanından Semih ve sakatlıktan nasıl döneceği bilinmeyen Aydın kalır.

Başarı hedeflenen Şampiyonlar Ligi için liste de bu durumda Aydın dahil en fazla 23 futbolcudan oluşur. B listesine de yazılabilecek Emre Can Coşkun gibi isimlerle listeyi şişirip kendilerini kandırabilirler. Mevcut yabancı sınırlamasıyla yerli futbolcular iyice değerlenmişken, elden çıkarılması gereken bunca yabancı varken, oynatılmadığında ya da hiç alışık olmadığı yerde oynatıldığında sorun çıkarmayan hem de kulüpte yetişmiş kontenjanında kullanabildiğin kaptan mı ilk vazgeçilen isim olacak?

Galatasaray'ın yakında kulüpte yetişmiş futbolcu bulma sıkıntısı yaşaması bekleniyordu. Ama bunu kendi ayağına kurşun sıkarak yapması sürpriz olacak. 
Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2014, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327