Galatasaray'ın Eski CEO'sundan şok açıklama!

Galatasaray'ın eski CEO'su Lutfi Arıboğan'dan tartışma yaratacak açıklama:"Türk futbolunun en büyük transferi Sneijder'dir!"

Galatasaray'ın Eski CEO'sundan şok açıklama!
Galatasaray'ın eski icra kurulu başkanı ve CEO'su Lutfi Arıboğan dört aylık sessizliğini bozdu. Sarı kırmızılı kulüpte görev yaptığı süre boyunca en göz önünde olan ve en çok eleştirilen isimdi belki de Lutfi Arıboğan…

Ne o dönem ne de görevi bıraktıktan sonra fazla konuştu. Eski başkanlardan Adnan Polat'ın davetlisi olarak Kırşehir'deki rüzgar-enerji santralinin açılışına giden Arıboğan, İstanbul-Nevşehir uçak yolculuğunda konuştu.

Dört aylık sessizliğini bozan Arıboğan, Mancini'den, yeni yabancı kuralına, Sneijder'den, şampiyonluk şansına tüm sorulara çarpıcı yanıtlar verdi.

"PRANDELLI'NIN GELMESİ İLE HİÇBİR İLGİM YOK, MANCINI KEŞKE KALSAYDI"

"Prandelli'nin gelmesi ile hiçbir ilgim yok. Şahsi görüşüm Galatasaray, bu sezona Mancini ile girmeliydi. Mancini geldikten sonra işi kolay değildi. Sakatlıklar ve formsuzluklarla baş etmek zorunda kaldı. Muslera ve Sneijder en kritik zamanda beş hafta takımdan ayrı kaldılar. Mancini adapte olup sonunda başarılı da oldu. Zor bir sezonda Türkiye Kupası'nı kazandı. şampiyonlar ligi'nde Real Madrid ve Juventus'un olduğu gruptan çıktık. Galatasaray bu sezonu ve bu fırsatı Mancini'ye vermeliydi. Dördüncü yıldızı takma ihtimali çok yüksekti. Takımı ve ligi tanımış, adaptasyon sorunu ortadan kalkmıştı. Mancini bir prensti. Çok kaliteli bir insandı ve Galatasaray'a kesinlikle çok yakışıyordu."

"DIEGO'YU DEĞİL SNEIJDER'İ ALDIM"


Galatasaray'da görev yaptığı 2.5 senelik sürede icra kurulu başkanı olarak transfer detaylarına hiç girmediğini anlatan Lutfi Arıboğan, "Sadece Sneijder transferini domine ettim. O dönem Diego da gündemdeydi ama ben şahsen Sneijder'i tercih ettim" açıklamasını yaptı. "Sneijder; yıldız transferi değil, Galatasaray'in ihtiyacı olan marka transferiydi" diyen Arıboğan şunları söyledi:

"TÜRK FUTBOLUNUN EN BÜYÜK TRANSFERİ SNEIJDER'DİR"

"Zaten o geldikten sonra Drogba'nın süreci de kolaylaştı. Drogba ile beraber ikisi Galatasaray'ı çok iyi taşıdılar. Sneijder halen buna devam ediyor. Türk futbol tarihinin belki de gerçekleşmiş en büyük transferi Sneijder. Çünkü o kalitede bir oyuncuyu en verimli çağında 28 yaşında Galatasaray'a getirdik. Sneijder'in sözleşme uzatma sürecini Ünal Başkan yönetti. Sneijder bugün için Galatasaray'ın vazgeçilmez oyuncusu. Mukavelesinin sonuna kadar da Galatasaray formasını giymeli.""DROGBA İLE HERKES G.SARAY'I KONUŞTU"

Drogba çok önemli bir marka. Sneijder ile Drogba'yı birbirinden ayırmamak lazım. Drogba'nın ayrılmasına karşıydım. Galatasaray'ın simgesi olmuş bir oyuncuydu. Futbolu keşke Galatasaray'da bırakmış olsaydı. Bu iki transferle dünyada Galatasaray'ı haber yapmayan ajans kalmadı. Dünyanın her yerinde Galatasaray'dan bahsedildi. Çok vizyoner bir hamleydi. Forma satışlarımız Sneijder ve Drogba sonrası birkaç misline katlandı.

"ŞAMPİYONLUK ŞANSLARI EŞİT"

Şampiyonluk yarışında çekişme sezon sonuna kadar devam eder. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın şansını eşit görüyorum. İki ezeli rakip 4. Yıldız mücadelesi verecek onlar için çok daha stresli, Beşiktaş bunu avantaja çevirebilir.

"BÜYÜK KULÜPLER KÜÇÜLEMEZ!"

Kulüp yönetmek zor bir iş. Bütçe yönetmekle, borcu yönetmek aynı şey değil. Biz borcu yönettik. Büyük kulüplerde bir anda küçülmeye giderseniz, bunun sonuçları ağır olur. "Küçük olsun bizim olsun" zihniyetiyle semt takımından farkın olmaz. İstanbulspor da zamanında büyüktü.

"YENİ YABANCI KURALI YANLIŞ"

Lutfi Arıboğan, gelecek sezondan itibaren uygulanacak yeni yabancı kuralının, Türkiye'deki genç yıldızların önünü kapatacağını iddia etti. Arıboğan, "Yabancı kararı çok istikrarsız gelişti. AB pasaportlu oyunculara serbestlik istiyorduk. Doğrusu buydu. Federasyon, Milli Takım için sayıyı düşüreceğini söylüyordu. İlk 11'deki tüm oyuncuların yabancı olabilmesi veya kadrodaki 14 yabancıyı abartılı buluyorum. 11 yabancı sahadayken Türkiye'de genç yıldızların yetişmesi ve Milli Takım'ın desteklenmesi arasında tezat var. Oyuncularla yapılan uzun süreli sözleşmeler düşünüldüğünde tüm kulüpleri zor durumda bırakabilecek bir karar" dedi.

"TARAFTAR KÜSTÜRÜLDÜ!"

"Şu an taraftar maça gitmiyor, herkes bunu Passolig'e bağlıyor ama öyle olmadığını Passolig satış rakamları gösteriyor. Taraftar küstürüldü." 
Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2015, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327