GAP BÖLGE KALKINMA İDARESİ BAŞKANLIĞI İLE ZİRAAT ODASI ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI

Gap Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Bölge Müdürlüğü ile Gercüş Ziraat Odası Başkanlığı arasında ’çiftçi örgütleri merkezli çoğulcu yayım modelli uygulama planı işbirliği’ protokolü imzalandı.Protokol kapsamında eğitim...

GAP BÖLGE KALKINMA İDARESİ BAŞKANLIĞI İLE ZİRAAT ODASI ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI
Gap Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Bölge Müdürlüğü ile Gercüş Ziraat Odası Başkanlığı arasında ’çiftçi örgütleri merkezli çoğulcu yayım modelli uygulama planı işbirliği’ protokolü imzalandı.
Protokol kapsamında eğitim yayım çalışmaları sürdürülüp, çiftçilerin bilinçlendirilmesi, eğitim toplantıları, demonstrasyon ve benzeri toplu faaliyetlerde çiftçilerin katılımı ve danışmanlık hizmetleri verileceği belirtildi. Konuyla ilgili bilgi veren Gercüş Ziraat Odası Başkanı Şefik Öner, Gap İdaresi ile aralarında imzalanan protokol ile çiftçilere 3+2 yıl eğitim yayım danışmanlık ve proje desteğinin verileceğini, böylelikle bilinçli üretebilen eğitimli çiftçilerin yetiştirileceğini söyledi. Model kapsamında Gap İdaresi tarafından 2 uzman ziraat mühendisi görevlendirileceğini ifade eden Öner, “Odamız kapsamında da 5 olmakla beraber 7 uzman ziraat mühendisi görev alacaktır. Ziraat mühendisleri köy köy arazileri gezerek gerekli eğitim yayım ve danışmanlık hizmeti sunulacaklar. Pilot bölge olarak Gercüş ilçesini seçen Gap İdaresi yetkililerine teşekkür ederim” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327