Garanti Mini Bank Çocuk Filmleri Festivali Erzurum’da

Garanti Bankası ve TÜRSAK Vakfının işbirliğiyle çocuklar için düzenlenen Garanti Mini Bank Çocuk Filmleri Festivali, 11. Yılında Erzurumlu çocuklarla buluştu.Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Gösteri Merkez’inde düzenlenen festivale...

Garanti Mini Bank Çocuk Filmleri Festivali Erzurum’da
Garanti Bankası ve TÜRSAK Vakfının işbirliğiyle çocuklar için düzenlenen Garanti Mini Bank Çocuk Filmleri Festivali, 11. Yılında Erzurumlu çocuklarla buluştu.
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Gösteri Merkez’inde düzenlenen festivale yüzlerce çocuk katılırken festival açılışı sürprizle başladı. Ünlü oyuncu İbrahim Kendirci’nin sunuculuğunu üstlendiği ve çocukların aileleriyle birlikte ücretsiz katıldığı etkinlik, açılış partisinin ardından “ Palyaçonuz ile Neşeli Günler”, “ Uzaylı Kız ile Yüz Boyama” gibi eğlenceli bölümlerle devam etti. Çocuklar, yönetmenliğini Daniel Acht’ın yaptığı dünyanın en prestijli etkinliklerinden 2014 Giffoni Film Festivali’nde, gençler jürisi birincilik ödülünü alan açılış filmi “ WOMBO” yu da keyifle izledi. Festival kapsamında gerçekleştirilen yarışma ile festivalin, en iyi filmini yaşları 7-10 arasında değişen çocuk jürisi seçti. Çocuklar, Erzurum’da katıldıkları jüri atölyesinin ardından festivalin yarışma bölümünde seyirci karşısına çıkacak filmleri izleyip birinciyi belirledi. Gösterilen filmler önceki yıllarda olduğu gibi yine masalcı abla tarafından seslendirildi. 11. Garanti Mini Bank Çocuk Filmleri Festivali 5-6 Kasım tarihlerinde Rize’de devam edecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327