Gaziantep'e havan mermisi isabet etti

Sabah saatlerinde IŞİD güçlerinin kontrolündeki Cerablus'tan atılan iki havan mermisi ilçenin Karşıyaka Mahallesi'ndeki bir camiye ait lojmanın bahçesine ve büyük bir gürültüyle patladı. Elektrik tellerinin isabet aldığı, can kaybının yaşanmadığı olayın ardından güvenlik güçleri, mahalleyi giriş çıkışları kapattı. İtfaiye ve 112 Acil Servis ekipleri de bölgeye yönlendirildi. Belediye hoparlörlerden vatandaşlara evlerinden çıkmamaları konusunda anons yapıldı. 4 hedefe 40 topçu atışı Olayın ardından sınırda konuşlu Fırtına obüsleri IŞİD mevzilerini bir süre ateş altına aldı. TSK, havan mermilerine misliye karşılık verildiğini duyurdu. IŞİD'e ait 4 hedefe 40 topçu atışı yapıldı. Karkamış'a dün akşam da Suriye tarafından IŞİD'in attığı 3 havan mermisi düşmüş, ölen ve yaralanan olmamıştı. Halep kentine bağlı Cerablus ilçesinin kontrolünü sağlamak için IŞİD ile ÖSO mensupları arasında çatışmalar birkaç günden beri aralıklarla sürüyor.

Gaziantep'e havan mermisi isabet etti
Sabah saatlerinde IŞİD güçlerinin kontrolündeki Cerablus'tan atılan iki havan mermisi ilçenin Karşıyaka Mahallesi'ndeki bir camiye ait lojmanın bahçesine ve büyük bir gürültüyle patladı.Elektrik tellerinin isabet aldığı, can kaybının yaşanmadığı olayın ardından güvenlik güçleri, mahalleyi giriş çıkışları kapattı. İtfaiye ve 112 Acil Servis ekipleri de bölgeye yönlendirildi.

Belediye hoparlörlerden vatandaşlara evlerinden çıkmamaları konusunda anons yapıldı. 4 hedefe 40 topçu atışı

Olayın ardından sınırda konuşlu Fırtına obüsleri IŞİD mevzilerini bir süre ateş altına aldı. TSK, havan mermilerine misliye karşılık verildiğini duyurdu. IŞİD'e ait 4 hedefe 40 topçu atışı yapıldı.

Karkamış'a dün akşam da Suriye tarafından IŞİD'in attığı 3 havan mermisi düşmüş, ölen ve yaralanan olmamıştı.

Halep kentine bağlı Cerablus ilçesinin kontrolünü sağlamak için IŞİD ile ÖSO mensupları arasında çatışmalar birkaç günden beri aralıklarla sürüyor.

 
Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2016, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327