Gazze'de Ölü sayısı artıyor!

İsrail'in Salı gününden bu yana devam eden hava saldırıları nedeniyle Gazze'de hayatını kaybedenlerin sayısı 115'e yükseldi. Filistin Sağlık Bakanlığı ise, şu ana kadar hayatını kaybedenlerin büyük çoğunluğunun 'masum siviller' olduğunu belirtti.

Gazze'de Ölü sayısı artıyor!

AA muhabirinin Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra'dan aldığı bilgiye göre, İsrail savaş uçakları tarafından Gazze'nin kuzeyindeki Cebaliya beldesine düzenlenen saldırıda 4 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.

Gazze'nin güneyindeki Refah kentine düzenlenen saldırıda ise 4 kişi yaralandı.

İsrail savaş uçaklarının Gazze'deki bir hastaneye düzenlediği saldırıda 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 4 kişinin yaralandığını belirtti.

İsrail savaş uçaklarının, Gazze'nin kuzeyindeki es-Saftavi bölgesinde bir grup Filistinliye düzenlediği saldırıda ise bir kişi hayatını kaybetti.

Son saldırılarda ölenlerle birlikte hayatını kaybedenlerin sayısı 115'e, yaralananların sayısı ise 815'e yükseldi.

Batı Şeria'da 12 Haziran'da kaybolan 3 Yahudi yerleşimcinin 18 gün sonra ölü bulunmasının ardından Filistinli genç Muhammed Ebu Hudayr, 2 Temmuz'da Yahudi yerleşimciler tarafından kaçırılmış ve yakılarak öldürülmüştü. Olayların tırmanmasıyla İsrail, pazartesi günü Gazze'ye yönelik "Koruyucu Hat" adı altında operasyon başlattığını duyurmuştu.
Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2014, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327