Gebze’de Kahraman Tazeoğlu İzdihami

Şair ve Yazar Kahraman Tazeoğlu, Kocaeli 6. Kitap Fuarı’nda müjdesini verdiği son kitabı ‘Yaralı’yı okurlarına anlattı.Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, düzenlediği kültür sanat etkinlikleriyle birbirinden önemli yazarları Kocaelililerle...

Gebze’de Kahraman Tazeoğlu İzdihami
Şair ve Yazar Kahraman Tazeoğlu, Kocaeli 6. Kitap Fuarı’nda müjdesini verdiği son kitabı ‘Yaralı’yı okurlarına anlattı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, düzenlediği kültür sanat etkinlikleriyle birbirinden önemli yazarları Kocaelililerle buluşturuyor. Büyükşehir, son olarak Türk edebiyatının son dönemdeki en iyi yazar ve şairlerinden Kahraman Tazeoğlu’nu Gebzeli okurlarıyla bir araya getirdi. Tazeoğlu, Mayıs ayında katıldığı Kocaeli 6. Kitap Fuarı’nda müjdesini verdiği son kitabı “Yaralı”yı okurlarına anlattı. Gebzelilerin yoğun ilgisi nedeniyle Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde izdiham yaşandı.
Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi, Kahraman Tazeoğlu söyleşi nedeniyle adeta tarihi günlerinden birini yaşadı. Tazeoğlu, son kitabı “Yaralı” ile kültür merkezine konuk oldu. Alkışlarla karşılanan genç yazar, gördüğü ilgiden oldukça mutlu oldu.
Kahraman Tazeoğlu söyleşisinde; Mayıs ayında katıldığı 6. Kocaeli Kitap Fuarı’nda müjdesini verdiği, son kitabı “Yaralı”yı anlattı. Yaralı’nın bir önceki kitabı Bukre’nin bir devamı olmadığını söyleyen Tazeoğlu, “Bu bir devam hikayesi değil. Sadece, Bukre’de benim bilhassa havada bıraktığım soru işaretleri vardı. Yaralı hikayesinde o soru işaretleri cevap buluyor. İki hikayenin kesiştiği bir yer var” dedi. Tazeoğlu, söyleşide ayrıca okurlarından gelen soruları yanıtladı.
Genç yazar, söyleşinin sonunda, kendisini Gebzeli okurlarıyla buluşturduğu için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti. Kendisini izlemeye gelen kalabalık okur kitlesine de seslenen Tazeoğlu, “Beni bu denli güzel bir ilgiyle karşıladığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Okurlarımla böylesine güzel bir ortamda bulunmaktan çok mutluyum” dedi.
Söyleşinin sonunda Kahraman Tazeoğlu, son kitabını okurları için imzaladı. Yoğun ilgi nedeniyle Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nin içinde uzun kuyruklar oluştu. Tazeoğlu, 4 saat boyunca okurları için son kitabını imzaladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327