Genelkurmay "darbe girişimi" soruşturması başlattı

Genelkurmay Başkanlığı, Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimiyle ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında, özellikle birliklerde o gün nöbetçi olan personel hakkında incelemelerde bulunuluyor. Açığa çıkanların dışında FETÖ yanlılarının olup olmadığı araştırılıyor.

Genelkurmay "darbe girişimi" soruşturması başlattı
Türk Silahlı Kuvvetlerinde bir grup FETÖ üyesince gerçekleştirilen darbe girişiminin ardından Genelkurmay Başkanlığı harekete geçiti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, darbe girişiminin ardından başlattığı soruşturmanın yanı sıra Genelkurmay Başkanlığı da kurum içinde soruşturma yürütüyor.Ortaya çıkarılanların yanı sıra söz konusu darbe girişimini destekleyenlerin olup olmadığıyla ilgili olası ihmalin de araştırıldığı soruşturma kapsamında özellikle birliklerde o gece nöbet tutan personel hakkında incelemelerde bulunuluyor. Nöbetlerin personel tarafından bilinçli yazdırılıp yazdırılmadığına da bakılıyor.


KORSAN BİLDİRİ KALDIRILDI

Öte yandan, Genelkurmay Başkanlığı, FETÖ üyesi grup tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin izlerini silmek için de harekete geçti. Bu kapsamda ilk olarak terör örgütü üyelerinin Genelkurmay Başkanlığının internet sitesine darbe girişiminin gerçekleştiği gece ve sabah saatlerinde koyduğu korsan bildiriler silindi. İlki saat 00.45, ikincisi saat 01.20, üçüncüsü saat 03.10 ve dördüncüsü de 06.50'de yayımlanan sözde bildiriler, 16 Temmuz'da akşam saatlerinde siteden kaldırıldı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve komutanların yeniden karargaha gelmesinin ardından yapılan bu düzenleme sonrasında site hizmete sunuldu.

ORDU MİLLET EL ELE

Darbe girişiminin ardından karargaha dönen Orgeneral Akar'ın emriyle karargahtaki dijital panodan, Türk bayrağı fotoğrafı ile "Hakimiyet milletindir" ve "Ordu millet el ele" yazıları paylaşıldı. Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda, girişim sırasında kontrol bir süreliğine darbe yanlısı subaylara geçmiş, Orgeneral Akar ve bazı komutanlar rehin alınmıştı. 
Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2016, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327