GERGER’DE KAN BAĞIŞI

Adıyaman Kan Bağış Merkezi ile Gerger Kaymakamlığı işbirliği tarafından kan bağışı yapılması amacıyla ilçe merkezinde bir etkinlik düzenlendi.Gerger Hükümet Konağı’nın giriş katında Türk Kızılayı Kan Bağışı Ekiplerince...

GERGER’DE KAN BAĞIŞI
Adıyaman Kan Bağış Merkezi ile Gerger Kaymakamlığı işbirliği tarafından kan bağışı yapılması amacıyla ilçe merkezinde bir etkinlik düzenlendi.
Gerger Hükümet Konağı’nın giriş katında Türk Kızılayı Kan Bağışı Ekiplerince bağışta bulunacak vatandaşlardan kan alımı yapıldı. Adıyaman Kan Bağış Merkezi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, “Her yıl binlerce vatandaşımızın kana ihtiyacı oluyor. Kazalar ve ya hastalık sonucu acil kana ihtiyacı olan hastalarımız var. Bu nedenle yapılan bağışlar çok önemli ve birçok insanın sağlığına kavuşmasında önem arz ediyor. Bu gün Gerger ilçemizde mobil ekiplerimizce kan bağışı topluyoruz. Tabi ki birçok taramadan sonra kan bağışlarını alıyoruz. Kronik ve ya mevsimsel olarak rahatsız olan insanlarımız var bu nedenle dikkat etmemiz gerekiyor, kan bağışı halkımız tarafından yanlış yorumlanıyor, oysa ki her bağıştan sonra kan kendini yeniliyor bu nedenle sağlımız içinde önemli bir fayda sağlıyor, bu nedenle kan bağışı yapmayı yılda 1 kez tavsiye ediyoruz. Kan bağışı etkinliğine ilgi gösteren Gergerli vatandaşlarımıza teşekkür ederiz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327