Getob Uçak Arıyor

Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği turizm sezonunun uzatılmasının en önemli etkenlerinden birisi olan uçuş konusunda aşama sağlayabilmek için Havayolu firmalarının yetkilileriyle görüşüyor. GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu,...

Getob Uçak Arıyor
Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği turizm sezonunun uzatılmasının en önemli etkenlerinden birisi olan uçuş konusunda aşama sağlayabilmek için Havayolu firmalarının yetkilileriyle görüşüyor. GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu, Pegasus Havayolları Satış Direktörü Emre Pekesen’i makamında ziyaret ederek bölge turizmcileri olarak özellikle İngiltere’den Dalaman Havalimanına konulacak tarifeli Direk Uçuşlarla Paket tura bağımlı kalmaksızın bölgemize gelecek turist sayısında önemli artışlar kaydedileceğini söyledi.
Konaklama sektörünün yanı sıra bölgede faaliyet gösteren tüm işletmecilerle birlikte Pegasus Havayolları’nın da bu uçuşlardan kazançlı çıkacağını belirten, Bülbüloğlu, “Paket Turların sona ermesiyle birlikte Güney Ege Bölgesine olan turist akışının bıçak gibi kesilmektedir. Oysa bölgede bulunan tüm işletmeler her konuda hazır olmasına rağmen, turist olmaması nedeniyle tesislerin birer birer kapanmaktadır. Konaklama sektörü olarak bizler özellikle Manchester’den veya Londra’dan Dalaman Havalimanına direk tarifeli seferler konulmasını talep ediyoruz” dedi.
“BÖLGE İKLİMİ YAZ KIŞ TURİZME ELVERİŞLİ”
Bölge hem iklim, hem de coğrafi güzellikleri nedeni ile tatil için yaz-kış çok cazip olduğunu belirten Bülbüloğlu, “Tatil için bölgeye talep var ama direk tarifeli sefer yapacak uçak yok. Bölgemizi tercih edenler aktarmalı uçuş yapmak durumunda kalıyorlar. Bu sıkıntıya girmek istememeleri çok normal. Durum böyle olunca bölgede bulunan tüm işletmeler iş yapabilmek için 4-5 ay gibi kısa bir süreye sıkışmış oluyor. Tesislerin 7-8 ay kapalı kalması hem ekonomik, hem de sosyal anlamda ciddi kayıplar söz konusudur. Çalışan personellerimiz işsiz kalıyor. İşletmeler sezon açılışında yeniden personel bulmak, tesisi işler hale getirmek için aynı sorunlarla uğraşıp duruyorlar. İşletmeler kapalı olunca devlet vergi alamıyor. Ülkenin Döviz kaybı da farklı bir sıkıntı” dedi.
“YERLEŞİK YABANCI SAYISI FAZLA”
Başkan Bülbüloğlu Pegasus Havayolları Satış Direktörü Emre Pekesen’e önemli bir ayrıntıdan da bahsederek bölgede yerleşik olan İngiliz vatandaşı sayısı azımsanmayacak kadar fazla olduğunu, onların İngiltere’ye gidiş dönüşleri bile uçağı dolduracak sayıya ulaşabileceğini söyledi. GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu’nu ve beraberindeki Hilton Dalaman Genel Müdürü Hakan Alpay’ı dinleyen Pegasus Havayolları Satış Direktörü Emre Pekesen, anlatılanlardan ve kendisine sunulan dosyadan etkilendiğini, şirket yönetimindeki arkadaşlarıyla bu konuyu görüşeceğini, kârlılık söz konusu olduğu takdirde bu talebin değerlendirileceğini ifade etti.
Uçak arayışına bıkmadan usanmadan devam edeceklerini sözlerine ekleyen GETOB Başkanı Bülbüloğlu, “Turizm sezonunun uzatılması adına ne gerekiyorsa yapma kararlılığındayız. Katkı sağlayacak herkesin desteğini almaya da hazırız” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327