Gevaş Belediyesi’nden Kobani İçin Yardım Kampanyası

Van’ın Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, Suriye’deki çatışmalar nedeniyle Kobani bölgesinden Türkiye’ye gelenlere yönelik insani yardım kampanyası başlatma kararı aldıklarını söyledi.Açıklamalarda bulunan Sinan Hakan, bu çerçevede...

Gevaş Belediyesi’nden Kobani İçin Yardım Kampanyası
Van’ın Gevaş Belediye Başkanı Sinan Hakan, Suriye’deki çatışmalar nedeniyle Kobani bölgesinden Türkiye’ye gelenlere yönelik insani yardım kampanyası başlatma kararı aldıklarını söyledi.
Açıklamalarda bulunan Sinan Hakan, bu çerçevede Belediye Meclis üyelerinden DBP grubu adına Serpil Sezer ve Elçin Fırat, AK Parti grubu adına da Erdoğan Parlak ve Tefik Oktu’nun iştirakiyle gönüllü bir komisyon oluşturulduğunu belirtti. Hakan, “Gevaş Belediye Meclisimiz 7 Kasım 2014 tarihli oturumunda Suriye’deki çatışmalar nedeniyle Kobani bölgesinden Türkiye’ye gelen kardeşlerimize yönelik insani yardım kampanyası başlatma kararı almıştır. Yardım toplama ve koordinasyon çalışmalarına başlanmıştır. Buna istinaden, özellikle olumsuz mevsim şartları göz önüne alınarak başta battaniye, katalitik soba, boş tüp, kışlık ayakkabı ve mont olmak üzere sıvı yağ, pirinç, bulgur, mercimek, çay, şeker, makarna ve salça gibi gıda maddelerle kadın ve çocuklara yönelik malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır. Kurulan bu komisyon marifetiyle yardım malzemelerinin bir an evvel toplanarak gerekli düzenleme ve tasnif işleminden sonra sınır bölgesine sevki hedeflenmektedir. Bu konuda halkımızın yüksek duyarlılık ve hissiyatına güveniyor, toplumun tüm kesimlerini bu kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327