Gezi'de 35 kişi serbest

Gezi olaylarının birinci yıldönümünde gözaltına alınan 35 kişiden 6'sı adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 29 zanlı da savcılık sorgularının ardından serbest kaldı.

Gezi'de 35 kişi serbest
Gezi olaylarının birinci yıldönümünde yapılan gösterilerde gözaltına alınan 35 kişiden 6'sı adli kontrol uygulanarak mahkeme tarafından, 29 kişi ise savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı.

Gösterilerde gözaltına alınan 35 kişi sabah saatlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi. 35 kişinin ifadeleri soruşturmayı yürüten savcı Güngör Erkoç ile birlikte 3 savcı tarafından alındı. İfadesi tamamlanan 35 kişiden 6'sı, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet suçlamasıyla "tutuklanma" talebiyle mahkemeye sevk edildi. 29 kişi ise savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

POLİSİN KOLUNUN KIRILDIĞI OLAYIN ZANLISI DA SERBET

Nöbetçi mahkemeye çıkarılan 6 kişi, haftada bir gün karakolda imza atma şartıyla serbest bırakıldı. Cihangir'deki olaylarda yaşanan arbede sırasında kolu kırılan polisin şikayetçi olduğu eylemci de o 6 kişi arasında yer aldı.
Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2014, 08:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327