Gezi'nin yıldönümünde ortaya çıkan görüntüler!

Geçtiğimiz yıl 28 Mayıs'da başlayan Gezi olayları sırasında Başbakanlık ofisini işgal etmeye ve molotofla yakmak isteyen Gezicilerin görüntüleri ortaya çıktı.

Gezi'nin yıldönümünde ortaya çıkan görüntüler!

Üzerinden bir yıl geçmesine rağmen hala provakatörler tarafından 'demokrasi hareketi' olarak lanse edilmeye çalışılan Gezi olaylarının gerçek amacı AKŞAM'ın elde ettiği görüntülerle bir kez daha kanıtlandı. Elleri taşlı, molotoflu terör örgütü yandaşları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışma ofisini işgal etmeye kalkıştı. Gezi Parkı'ndaki ağaçları korumak gibi masum bir bahanenin arkasına saklanan ve asıl amacı kaos çıkartarak hükümeti yıkmak olan eylemcilerin hedeflerinden biri de Başbakan Erdoğan'ın Dolmabahçe'deki çalışma ofisi oldu.

KAPIYI KIRIP YAKMAK İSTEDİLER

Hükümeti yıkmaya yönelik kaos planlarının gerçekleştirilmeye çalışıldığı eylemlerin en kritik dönüm noktalarından biri de 1 Haziran günü akşamı saat 20.30’da Dolmabahçe’de sahnelendi. Başbakan’ın çalışma ofisine yönelen örgüt yandaşları önce kapıyı kırmaya çalıştı. Başarılı olamayan marjinal gruplar daha sonra içeriye molotofkokteylleri atarak yangın çıkartmayı denedi.

BAŞBAKANLIK OFİSİ İŞGAL EDİLDİ ALGISI

Başbakan Erdoğan’ın da gündeme getirdiği saldırının kamera kayıtlarında eylemcilerin Başbakanlık ofisinin kapısına kadar dayandığı görülüyor. Saldırganlar takviyeye gelen polislerce engellenemeseydi, dünya medyasına olaylar, “Başbakanın ofisi işgal edildi” şeklinde yansıtılacaktı. Devlet acziyet içerisinde gösterilecek, bir halk devrimi imajı yaratılmaya çalışılacaktı. İçerideki devlet sırrı niteliğindeki belgeler göstericilerin eline geçecek ve çok sayıda görevli de rehin alınacaktı.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2014, 10:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alkan
Alkan - 4 yıl Önce

siz ne kadar yalaka bir haber sitesisiniz.. renginizi çok belli ettiniz..

Ali
Ali - 4 yıl Önce

katılıyorum

SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327