Giresunspor Kaptanı Ergün Çakir, Adana Demirspor Mağlubiyetini Değerlendirdi

PTT 1. Lig’de mücadele eden Giresunspor, kendi sahasında hafta sonu Adana Demirspor’a 0-1 yenilmesinin ardından takım kaptanı Ergün Çakır değerlendirmelerde bulundu.Giresunspor Kaptanı Ergun Çakır yaptığı değerlendirmede, seyircinin maça...

Giresunspor Kaptanı Ergün Çakir, Adana Demirspor Mağlubiyetini Değerlendirdi
PTT 1. Lig’de mücadele eden Giresunspor, kendi sahasında hafta sonu Adana Demirspor’a 0-1 yenilmesinin ardından takım kaptanı Ergün Çakır değerlendirmelerde bulundu.
Giresunspor Kaptanı Ergun Çakır yaptığı değerlendirmede, seyircinin maça fazla ilgi göstermemesinden olumsuz etkilendiklerini ve ve bekledikleri bir sonuç alamadıklarını söyledi. Kaptan Çakır “Seyircinin olmaması bizi olumsuz etkiledi. Seyirci bizim için çok önemli bir etken. Her zaman maçlarda arkamızda bir güç oluyor. Bunu geçen sene çok gördük. Çoğu maçlarda maçı seyirci almıştı. Onların desteğiyle, o atmosferle bizim için çok önemli bir etken oluyor. Passolig bu maçta bizi etkiledi. Maça gelenler oldu ama ben geçen seneden de bildiğim için daha fazla taraftar bekliyordum. Kadro olarak baktığınızda dışarıdan onların daha üstün olduğu zannedilebilir ama oynadığımız oyuna baktığımız zaman bizim daha üstün oynadığımız görünüyordu. Buradan galibiyetle ayrıldılar ama bizden üstün oynamadılar. Pozisyonlara baktığınızda en fazla iki pozisyonları vardı, bir tanesi de gol oldu. Bizim ise birkaç pozisyonumuz vardı. En azından bir puanı hak etmiştik” dedi.
Maçı kazanmak için her şeyi yapmalarına rağmen hakem kararlarının da olumsuz etkisi olduğunu belirten Kaptan Çakır “Son anlarda rakip takım oyunu soğutmaya çalıştı. Üç puanı almak için her şeyi yaptı. Bu da ister istemez taraftara yansıdı. Bunlar futbolda gereksiz şeyler. Fair Play açısından bunların olmaması gerekiyordu. Oyunu normal oynasalardı ortam bu kadar gerilmezdi. Hakemin kararı ile ilgili söylenecek çok şey var ama bana göre Eray’ın pozisyonunda kırmızı kartlık bir durum değildi. Kartları çok rahat dağıttı. Lig uzun bir maraton bu etkiler, kartlarla ilgili sıkıntı çekilebilir. Umarım ilerde böyle kolay kartlar dağıtmazlar” ifadelerine yer verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327