Göçü Tuvalde Görmeyi Mümkün Kılan Sergi, ‘yersiz Yurtsuz’

‘Yersiz Yurtsuz’ isimli resim sergisi 5 Ekim’e kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.İstanbul Aydın Üniversitesi Grafik Tasarımı Öğretim Görevlisi Medine Irak’ın 5. kişisel sergisi olan ‘Yersiz Yurtsuz’ 22 Temmuz’da sanatseverlerle...

Göçü Tuvalde Görmeyi Mümkün Kılan Sergi, ‘yersiz Yurtsuz’
‘Yersiz Yurtsuz’ isimli resim sergisi 5 Ekim’e kadar sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.
İstanbul Aydın Üniversitesi Grafik Tasarımı Öğretim Görevlisi Medine Irak’ın 5. kişisel sergisi olan ‘Yersiz Yurtsuz’ 22 Temmuz’da sanatseverlerle buluştu ve 5 Ekim’e kadar da ziyarete açık kalacak.
Rahmi M. Koç Müzesi’nin ev sahipliğini yaptığı 25 yağlıboya ve 5 desenden oluşan sergi; deniz yoluyla göç eden ve yerinden yurdundan edilen insanların hayatlarını konu alıyor. Sergide yer alan eserlerinde geleneksel bir dil kullandığını ifade eden Medine Irak, hem tarihi sürecinde hem de güncel olarak önemli olan “göç” konusunu ele aldığını belirtti.
Rahmi M. Koç Müzesi’nin Denizcilik bölümünde yer almasıyla, deniz yoluyla yapılan göçü anlatan eserlerin mekânla uyumlu hale gelmesi hedeflenen sergi tema bakımından güncel hayatlara tanıklık yaparken, müzede bulunan eserlerle beraber konunun tarihi bağını korumayı da amaçları arasına koyuyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327