Gölbaşı İlçesinden Kandil Mesajları

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, iş Adamı Adnan Akcan, Sıddık Daşçı ve İş Kadını Aysel Uçar, Mevlit Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir mesajında,...

Gölbaşı İlçesinden Kandil Mesajları
Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, iş Adamı Adnan Akcan, Sıddık Daşçı ve İş Kadını Aysel Uçar, Mevlit Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir mesajında, "Dinimizde var olan sınırsız güzelliklerin yaşandığı mübarek gecelerden biri olan Mevlit Kandil’ini idrak etmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu gece alemlere rahmet olarak gönderilen peygamberimiz Hz. Muhammed’in dünyaya geldiği mübarek gecedir. Peygamberimizin ahlak ve fazilet dolu hayatını öğrenmek ve örnek almak bizim en başta gelen görevlerimizdendir. Asıl o zaman O’nun sevgisini ve hoşnutluğunu kazanmış oluruz. Peygamber Efendimizin doğumu, insanlık tarihinin en önemli ve en şerefli olayıdır. Hayatının her noktası örnek, her anı ise kusursuzdur İnsanlık alemine bir kurtuluş müjdecisi olarak gönderilen ve insanlığın ufkunu aydınlatan peygamberimizin dünyaya teşrif ettiği bu mübarek günde, Mevla’nın sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden ve gönüllere umutla huzuru dolduran o yüce dergahından hepimizin bir nebze de olsa faydalanmasını dilerim. Bu vesileyle başta değerli hemşerilerim olmak üzere tüm İslam aleminin mübarek Mevlit Kandilini kutlar, sağlık, huzur ve mutluluklar diler, saygılarımı sunarım” dedi.
İş adamı Adnan Akcan ise mesajında, “Manevi iklimin gönüllerimizi fethettiği bu gecede yapacağımız dualar İslam aleminin birlik ve beraberliğine, İnsanlığın kurtuluşuna vesile olsun. İnsanlığın bir medeniyet krizine sürüklendiği, kültürel, ekonomik ve ahlaki yozlaşmanın had safhaya çıktığı bir dönemde kurtuluş reçetesi hiç şüphesiz İslam’ın evrensel prensiplerindedir. Bugün dünyanın her yanında kan ve gözyaşı hakimdir. Bu anlamlı günde bütün insanlığın refah içinde yaşadığı, özgürlüklerin arttığı ve adil bir dünyanın kurulduğu yeni bir dönem için dua edelim. Dualarımız bu gece eksik olmasın. Bu duygu ve temennilerle, Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlit kandilinin bütün insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz eder, bütün İslam aleminin Mevlit Kandil’ini tebrik ederim” dedi.
İş Adamı Sıddık Daşçı da mesajında, “Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in doğum günü olarak kutladığımız Mevlit Kandili, akrabalık ve kardeşlik duygularımızın güçlendiği en değerli manevi gecelerdendir. Yaşantısı ve davranışlarıyla tüm insanlığa yol gösterici olan Peygamberimizin güzel ahlakını kendi hayatlarımızda örnek alma gayreti içerisinde olmalıyız.
Bu anlamlı gecenin ülkemizin birlik ve bütünlüğüne katkı sağlamasını diliyor ülkemizin ve tüm İslam aleminin mübarek Mevlit Kandilini en kalbi duygularımla tebrik ediyorum” dedi.
İş kadını Aysel Uçar ise mesajında, “Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’in doğum günü olarak kutladığımız Mevlid Kandilinizi tebrik ediyor, bu kutsal gecede dualarınızın kabulünü, bütün İslam alemi ve insanlığın huzuruna vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Kandilin manevi anlamı eşliğinde barış ve hoşgörünün egemen olduğu, dostlukların büyüdüğü, hüzünlerin azaldığı, umutların her zaman yeşerdiği bir dünya temennilerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327