Gömü seçimlerinde gerginlik: Jandarma sınıfa girdi

Afyonkarahisar'ın Gömü beldesinde oy kullanma işlemi esnasında yaşanan gerginlik sonrası sandığın kurulduğu sınıfa jandarma girdi.

 Gömü seçimlerinde gerginlik: Jandarma sınıfa girdi
Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesine Gömü beldesinde gerçekleştirilen seçimlerde oy kullanma işlemi esnasında yaşanan gerginlik sonrası sandığın kurulduğu sınıfa jandarma girdi.

GERGİNLİK YAŞANDI

Afyonkarahisar'da Danıştay kararı ile tekrar belde statüsüne kavuşan Emirdağ ilçesine bağlı Gömü beldesinde vatandaş sandık başına gitmişti. Belediye başkanlığı, belediye meclis üyesi ve muhtarların belirleneceği seçimlerde oy verme işlemi sırasında gerginlik yaşandı.

MHP GÖZLEMCİLERİ İLE KURUL GÖREVLİLERİ ARASINDA TARTIŞMA

Gömü İlköğretim Okulu'nda yaşanan gerginlikte, 1005 numaralı sandıkta iddialara göre seçim görevlileri nüfus cüzdanı yanında olmayan yaşlı bir kadının oy kullanmasına izin verdi. Bu duruma itiraz eden ve kimliğe bakılmadan oy kullanılamayacağını söyleyen Milliyetçi Hareket Partili (MHP) sandık gözlemcileri ile İl Seçim Kurulu görevlileri arasında tartışma yaşandı.

JANDARMA SINIFA GİRDİ

Yaşanan gerginlik sonrası jandarma oy kullanma işleminin yapıldığı sınıfa girdi. Tarafları ayıran jandarma daha sonra tarafları sakinleşmeleri için okul binasının dışına çıkardı. Olay, jandarmanın müdahalesiyle büyümeden önlendi.
Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2014, 13:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327