Gönen’de Jeotermalden Elektrik Üretilecek

Balıkesir’in Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, ilçedeki Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında ısısı ve enerjisi alınmış jeotermal suyundan elektrik üretmeyi hedeflerini söyledi.Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, 45 belediye başkanı...

Gönen’de Jeotermalden Elektrik Üretilecek
Balıkesir’in Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, ilçedeki Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında ısısı ve enerjisi alınmış jeotermal suyundan elektrik üretmeyi hedeflerini söyledi.
Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, 45 belediye başkanı ile birlikte İzlanda’da jeotermal enerji sistemlerini inceleme gezisine katıldı. Jeotermal enerji kullanımı konusunda İzlanda’nın dünyanın en gelişmiş ülkesi olduğuna işaret eden Başkan Yakar, Gönen’de yaşama geçirilecek olan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, ısısı, enerjisi alınmış jeotermal suyundan elektrik üretmeyi hedeflerini açıkladı. Başkan Hüseyin Yakar, “Jeotermal enerji kullanımında dünyanın en gelişmiş ülkesi olan İzlanda’da bir dizi incelemelerde bulunduk. Jeotermal enerjiye sahip, Türkiye’nin farklı bölgelerinden 45 belediye başkanıyla birlikte İzlanda’yı ziyaret ettik. İzlanda, jeotermal enerji konusunda dünyanın en gelişmiş ülkesi. Isınmasından, elektrik üretimine kadar jeotermal enerji İzlanda’nın yaşam kaynağı olmuş. Kentsel dönüşüm projesi yaşama geçtiğinde, yapılacak otellere sıcak su Gönen Belediyesi tarafından satılacak. İzlanda ziyaretimizde, jeotermal enerjisinin nasıl daha rantabl kullanılması gerektiği konusunda bilgiler sunuldu” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327