Görme engelli gazetecinin hayali gerçek oldu!

Adana’da yaşayan görme engelli gazeteci Cüneyt Arat, büyük hayali olan metroyu sürerek Türkiye’nin ilk görme engelli vatmanı oldu.

Görme engelli gazetecinin hayali gerçek oldu!
Kamuoyunun yakından tanıdığı görme engelli gazeteci Cüneyt Arat, Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı metroda vatman olarak en büyük hayalini gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün hayalinden haberdar olması sonucu metro sürme şansı yakalayan Arat, koltuğa oturarak rahat bir şekilde yol aldı. En büyük hayalini gerçekleştirmenin sevincini yaşayan Arat, çok mutlu olduğunu vurguladı. Metro sürmenin kendisi için hayal ötesi bir durum olduğunu anlatan Arat, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Hüseyin Sözlü ve ekibinin bana bu konuda yardımcı olmaları beni çok mutlu etti. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman engelli vatandaşlarla alakalı çok güzel projeleri oldu. Engelli vatandaşların engellerinin ortadan kaldırılma çalışmaları, bu konuda daha müreffeh bir yaşam sürdürmelerine vesile oldu." diye konuştu.

Arat, bugün kendisine güvenerek yanında bir sürücü ile metro heyecanı yaşadığının altını çizerek, “Çok mutlu, bahtiyar oldum. Metin Şentürk’ün Ferrari sürmesi gibi bugün biz de metro sürdük. Bununla alakalı özellikle engellilere güven ve şefkat verildiği taktirde onların başarmayacağı hiçbir şeyin olmayacağını düşünüyorum." açıklamasında bulundu. 
Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2015, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327