GÖRME ENGELLİLER İÇİN KUR’AN KURSU

Muş İl Müftülüğü tarafından görevlendirilen bayan Kur’an kursu öğreticisi Asuman Alan, görme engelli çocuklara Braille alfabesi ile Kur’an-ı Kerim okumayı öğretiyor.Tuba Camii Kur’an Kursu öğreticisi olan Asuman Alan, Diyanet İşleri...

GÖRME ENGELLİLER İÇİN KUR’AN KURSU
Muş İl Müftülüğü tarafından görevlendirilen bayan Kur’an kursu öğreticisi Asuman Alan, görme engelli çocuklara Braille alfabesi ile Kur’an-ı Kerim okumayı öğretiyor.
Tuba Camii Kur’an Kursu öğreticisi olan Asuman Alan, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Rize’de düzenlenen eğitim ve seminerlere katılarak Braille alfabesi ile Kur’an-ı Kerim okutmayı öğrendiğini belirterek, Muş’ta yatılı kız Kur’an kursunda görme engelli kız çocuklarına Kur’an-ı kerim okumayı öğrettiğini söyledi. Alan, “Rize’de aldığım eğitimden edindiğim bilgilerle Muş’ta kurs açarak kız çocuklarına Braille alfabesi ile Kur’an-ı Kerim okumasını öğretiyorum. Şu anki öğrencilerimiz de çok azimliler. Ayrıca bu çalışma Muş’ta ilk defa gerçekleştiriliyor. Görme engelli olup da Kur’an okumasını öğrenmek isteyen bütün çocuklarımıza bu şekilde Kur’an-ı Kerim okumasını öğreteceğiz inşallah” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327