Göz Göre Göre Boğulma Tehlikesi Geçiren Çocuk Yoğun Bakımda

Yalova’nın Termal ilçesinde bulunan kaplıcanın havuzuna düşen 8 yaşındaki Muhammet Servet Güntekin, o esnada havuzda bulunan onlarca insanın gözü önünde çırpınarak dibe battı. Suyun dibinde olduğu 10 dakika sonra fark edilen çocuk, yoğun...

Göz Göre Göre Boğulma Tehlikesi Geçiren Çocuk Yoğun Bakımda
Yalova’nın Termal ilçesinde bulunan kaplıcanın havuzuna düşen 8 yaşındaki Muhammet Servet Güntekin, o esnada havuzda bulunan onlarca insanın gözü önünde çırpınarak dibe battı. Suyun dibinde olduğu 10 dakika sonra fark edilen çocuk, yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor.
Edinilen bilgiye göre, eşi ve çocuğu ile tatil için İstanbul’dan Yalova’nın Termal ilçesine gelen İsmet Güntekin, 8 yaşındaki oğlu Muhammet Servet Güntekin ile birlikte Termal Kaplıca Tesislerinin açık havuzuna gitti. Baba oğul havuzda birlikte yüzüp eğlenirken, bir süre sonra İsmet Güntekin oğlunu havuzdan çıkarıp beklemesini söyleyerek tuvalete gitti. Havuzda yüzenleri izleyen çocuk ise ayağının kayması sonucu suya düştü. Çırpınmaya başlayan minik çocuk, kısa süre içerisinde suyun dibine battı. Onlarca kişinin bulunduğu havuzda göz göre göre boğulan çocuğu havuzun kenarına geldiğinde babası fark etti. Havuzdan çıkarılan çocuğa ilk müdahaleyi olay yerine çağırılan sağlık ekibi yaptı. Daha sonra ambulansla Yalova’daki özel bir hastaneye kaldırılan çocuk, burada yoğun bakım ünitesine bağlı olarak hayatta tutulmaya çalışılıyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327