Gül ve Erdoğan'ın yolları Samsun'da kesişti

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile halkın oylarıyla seçilen ve Türkiye'nin 12.Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan'ın yollarını Samsun'da bir tabelada kesişti.

Gül ve Erdoğan'ın yolları Samsun'da kesişti
Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda Atakum İlçesi’nde bulunan Barış Bulvarı’nın adı 'Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı', Cağaloğlu Caddesi’nin adı da 'Abdullah Gül Bulvarı' olarak değiştirildi.

Ak Parti ’den 69, MHP ’den 13 ve CHP ’den 6 olmak üzere toplam 88 üyenin bulunduğu Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, geçen 12 Eylül tarihinde aldığı karar doğrultusunda 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve 12’nci Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isimlerini Atakum İlçesi’nde iki bulvara verdi.Barış Bulvarı’nın adı 'Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı', Cağaloğlu Caddesi’nin adı da 'Abdullah Gül Bulvarı' olarak meclisin oy çokluğu ile aldığı kararla değiştirildi.

Her iki bulvara da Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül isimlerinin yazılı olduğu tabelalar takıldı. Bazı vatandaşlar alınan kararı olumlu bulurken bazıları da isim değişikliğine tepki gösterdi.


Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2014, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327