Gülen'in sağ kolu Cevdet Türkyolu'nun akrabaları adliyede

'Uzun Cevdet' lakaplı süper imamın Sakarya'da yaşayan kardeşleri, yeğenleri ve diğer yakınları, hakim karşısına çıkacak.

Gülen'in sağ kolu Cevdet Türkyolu'nun akrabaları adliyede

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Fethullahçı Terör Örgütü'ne yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında, 'Fethullah Gülen'in sağ kolu' olarak bilinen 'Uzun Cevdet' lakaplı Cevdet Türkyolu'nun gözaltına alınan 12 akrabası adliyeye sevk edildi.


Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, cemaatin 'Uzun Cevdet' lakaplı süper imamı Cevdet Türkyolu'nun Sakarya'da yaşayan kardeşleri Muharrem T., Ümmiye I. ve Vildan E., yeğenleri Muhammet V., Necdet T., Faruk T., Abdullah Mesut I., yengesi Güler T., eniştesi Kemal E. ile yakınları Yunus Şahin I., Nurullah Sait I. ve Mert Muaz I. gözaltına aldı.

Cevdet Türkyolu'nun akrabalarının evlerinde yapılan aramada Fethullah Gülen'e ait kitaplar ve çok sayıda örgütsel döküman ele geçirildi. Emniyetteki işlemlerin ardından 12 kişi adliyeye sevk edildi.

Örgütte Fethullah Gülen'den sonra gelen isim olan FETÖ'nün içinde daha çok 'Uzun Cevdet' namıyla bilinen 'süper imam' Türkyolu, Gülen'in 1999'dan beri ikamet ettiği Pensilvanya'daki malikanenin yanındaki üç katlı bir villada ailesiyle oturuyor ve FETÖ'nün illegal faaliyetlerin planlayıcısı ve uygulayıcısı olarak biliniyor.

Türkyolu'nun Sakarya'da 24, İstanbul'da 11, İzmit'te 3 ve Ankara'da 1 tane olmak üzere dört şehirde 39 mülkünün bulunduğu tespit edildi.


 

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2016, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327