Bahçeli'den beklenen açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, koalisyon çalışmaları kapsamında bugün Meclis'te bir araya geldiği Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptığı görüşme sonrasında ilk değerlendirmeyi yazılı açıklamayla duyurdu.

Bahçeli'den beklenen açıklama
 Bahçeli, 'Seçim hükümetine üye vermeyeceğiz. Olası seçimi doğru bulmadığımızı daha önce açıkladık. 4 maddelik ilkelerimiz AK Parti tarafından reddedildi. Koalisyon hükümeti kurmak için uygun zemin oluşmadı' dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı koalisyon görüşmesinden sonuç çıkmaması üzerine bugün MHP lideri DEVLET BAHÇELİ ile bir araya geldi.

Bahçeli'nin Meclis’teki makamında yapılan görüşme yaklaşık 2.5 saat sürdü. Başbakan Davutoğlu'nun görüşmeye ilişkin açıklamasının ardından MHP liderinden de beklenen açıklama geldi.

İŞTE BAHÇELİ'NİN AÇIKLAMASI

"Milliyetçi Hareket Partisi olarak, daha önceden kamuoyuyla paylaştığımız 4 maddelik ilke ve önşartlarımızın AKP tarafından kabulü mümkün olmamıştır. Bu itibarla koalisyon hükümeti kurmak için lazım gelen uzlaşma zemini oluşmamış ve siyasi anlaşma iklimi vasat bulmamıştır.
Söz konusu 116. Madde gereğince seçimlerin yenilenmesine karar verildiğinde mevcut Bakanlar Kurulu çekilecek ve Cumhurbaşkanı geçici Bakanlar Kurulunu kurmak üzere bir Başbakan atayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi oluşacak bu seçim hükümetine katılmayarak herhangi bir üye vermeyecektir."

Ayrıntılar geliyor... 
Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2015, 20:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327