İstanbul'da askeri helikopter düştü! 4 şehit!

İstanbul Çekmeköy'de, Taşdelen, Kirazlıdere Mahallesi'nde bulunan Parkverde sitesinin içerisine askeri helikopter düştü. Olay yerinde yangın çıktı. Bölgeye itfaiye ve ambulanslar sevkedildi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın açıklama yapması bekleniyor. İstanbulş Valisi Yerlikaya 4 askerin şehit olduğunu açıkladı.

İstanbul'da askeri helikopter düştü! 4 şehit!

Son dakika: İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kaza alanına intikal etti. Olay yerinde bazı incelemelerde bulunacak olan Vali Yerlikaya basın mensuplarına açıklamalarda bulunacak.

İSTANBUL VALİSİ: MAALESEF 4 ASKERİMİZ ŞEHİT OLDU

Saat 18.51 itibarıyla 4. Kara Havacılık Alayı'na ait bir askeri helikopter bilinmeyen bir sebepten dolayı, Çekmeköy ilçemiz Kirazlıdere Mahallemiz, ardımızda site içerisinde maalesef düşmüştür. Olay yerine hemen 2 dakika içerisinde 112 itfaiyemiz gelmiştir. 4 askerimiz yaralı olarak Sancaktepe Eğitim Araştırma Hastanesi'ne ulaştırılmışytır. Maalesef Sağlık Müdürlüğü'nden ulaştırılan habere göre 4 askerimiz şehit olmuştur. Silahlı Kuvvetlerimiz tahkikata başlamıştır. Tekrar hepimizin, bütün milletimizin, ordumuzun, silah arkadaşlarının başları sağolsun. Herhangi bir yaralı yok. Aynı zamanda bu helikopterin düştüğü yerde de bir sivil yaralı veya vefat eden herhangi bir şeyimiz yok.

İstanbul Çekmeköy'de zorunlu iniş yapmaya çalışan askeri helikopter Kirazlı Mahallesi'nde bulunan  Parkverde Sitesi'nin içine düştü.

VALİ YERLİKAYA: 4 YARALI ASKERİMİZ HASTANEYE SEVKEDİLDİ

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya attığı yeni tweette şu ifadeleri kullandı:

Alınan ilk bilgilere göre; Çekmeköy ilçemiz Kirazlıdere Mahallesi Sultangazi Caddesi Parkverde Sitesine düşen askeri helikopterdeki 4 yaralı askerimiz Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiştir.

GÖRGÜ TANIĞI: ŞİLE YOLUNDA İKEN MOTORLARI HAVA ALDI

Görgü tanığı  şöyle konuştu: Tam olarak Taşdelen'den 23. Motorize Piyade Alayı'na göre ilerliyordu helikopter. Şile yolu üzerinde iken pervanesinden alev attığını gördük. Daha sonra motorundan duman çıkmaya başladı. Piyade alayının hemen yanındaki siteye düşmüş. Helikopter daha havada iken 112'yi çevirerek haber verdim.

OLAY YERİNDE YANGIN ÇIKTI

Helikopterin düştüğü bölgede yangın çıktı. Oldukça yoğun alev ve dumanların yükseldiği bölgeye çok sayıda itfaiye ve ambulans sevk edildi. Sitenin içerisinde kaç kişi olduğu henüz belli değilken, çevredoeki vatandaşların yardımcı olmak üzere olay yerinde oldukları öğrenildi.

GEÇEN SENE DE BİR ASKERİ HELİKOPTER DÜŞMÜŞTÜ

Kasım ayında da İstanbul Sancaktepe'de eğitim uçuşu için havalanan askeri helikopter binaların arasına düşmüştü. Kazada 4 asker şehit olmuştu.

AYDINLAR MAHALLESİ MUHTARI: SİTENİN İÇİNDEKİ BOŞ ALANA DÜŞTÜ

Habertürk TV'ye bağlanan Aydınlar Mahallesi Muhtarı Halil Yakup şöyle konuştu: Bilgiler net olmamakla bilikte. Çok yoğun ve kalabalık bir insan topluluğu var. Şu anda ölü veya yaralı konusunda bir bilgiye sahip değiliz. Parkverde sitesinin içindeki boş bir alana düştü. Sitedeki binalarda bir şey olmamış.

SANCAKTEPE BELEDİYE BAŞKANI: İNŞALLAH CAN KAYBI YOKTUR

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem de yaptığı açıklamada: "Helikopter sitenin bahçesine düştü. Biraz önce aldığımız bilgiye göre 4 yaralı var. Sancaktepe Eğitim Araştırma Hastanesi'ne ulaştırılmış. İnşallah can kaybı olmadan atlatmayı umuruyoruz" diye konuştu..

BÖLGEDEKİ VATANDAŞLARA ANONS

Askeri helikopterin düşmesinin ardından enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor. Olay yerine intikal etmeye çalışan vatandaşlara bölgedeki itfaiye, polis ve sağlık ekiplerinin daha rahat çalışmasıyla ilgili bölgenin boşaltılması yönünde anonslar yapıldı.

ÇEKMEKÖY BELEDİYE BAŞKANI AHMET POYRAZ: SİTENİN PARK ALANINA DÜŞTÜ

Sitenin içinde bulunan park alanına zorunlu iniş yaparken düştü. Şu anda olay yerindeyiz. 4 tane yaralı hastaneye sevkedildi. Şu anda orada sivillerle ilgili sıkıntılı bir bilgi almadık. Şu anda sadece 4 yaralı var. Sancaktepe'deki eğitim araştırma hastanesine sevkedildi.

İSTANBUL VALİSİ BİRAZDAN AÇIKLAMA YAPACAK

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın birazdan kaza mahallinde bir açıklama yapması bekleniyor.

SANCAKTEPE BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL ERDEM: 1 ŞEHİDİMİZ VAR

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem şu açıklamayı yaptı: Burada ilçe kaymakamamız sayın Adnan Çakıroğlu Bey'den öğrendik. O da askeri yetkilerden almış olduğu bilgiyi bizimle paylaştı. Taze bir bilgi 1 şehidimiz var. Diğer 3 yaralımız da tedavi altında...

SON 21 YILDIR DÜŞEN 6 HELİKOPTER

İstanbul'da son 21 yılda düşen 6. helikopter olduğu belirtildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Çekmeköy'de askeri helikopterin düşmesine ilişkin soruşturma başlattı

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 20:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327