Gürkan: "çocuklarımızın Eğitimi, Bizim İçin En Büyük Önceliktir"

AK Parti Adana Milletvekili Av. Fatoş Gürkan, “Gözbebeğimiz ve geleceğimiz olan tüm öğrencilerimize ve saygıdeğer öğretmenlerimize başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum” dedi.Gürkan, ülke olarak çok büyük ideallerimiz olduğunu,...

Gürkan:
AK Parti Adana Milletvekili Av. Fatoş Gürkan, “Gözbebeğimiz ve geleceğimiz olan tüm öğrencilerimize ve saygıdeğer öğretmenlerimize başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyorum” dedi.
Gürkan, ülke olarak çok büyük ideallerimiz olduğunu, bu sebeple geleceğin güçlü Türkiye’sini inşa edecek olan gençlerin ve çocukların en iyi şekilde yetiştirilebilmesinde aile ve okul başta olmak üzere toplumun her kesimine çok büyük görevler düştüğünü belirtti.
2014-2015 Eğitim Öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Gürkan, şu görüşlere yer verdi;
“Ülkemizin dört bir yanında milyonlarca öğrencimiz, aileleri ve öğretmenlerimizle birlikte 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılına başlamanın coşku ve heyecanını yaşamaktadır. Ülkemizin ve aydınlık geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimi, bizim için en büyük önceliktir.
Yaşadığımız bilgi çağında, eğitim ve bilgiye erişim çok fazla önem kazanmıştır. Dünya ülkeleri bilgiye erişme, teknolojiyi geliştirme ve yetişmiş insan kazanmak için adeta yarış içerisindedirler. Türkiye olarak bizimde dünyada yaşanan bu yarışta geri kalmadan, en önlerde yer almamız gerekmektedir. Güçlü ve Lider bir Türkiye, ancak çok iyi eğitim görmüş, bizleri muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine taşıyacak yetişmiş kadrolarla mümkün olacaktır."
Bu sebeple tüm imkanların, ülkenin geleceğe başarıyla taşıyacak parlak bir nesil yetiştirmek için seferber ettiklerini vurgulayan Gürkan şöyle devam etti:
"Bu sorumlukla hareket eden AK Parti İktidarında, bir eğitim seferberliği ilan edilerek, ülkemizde eğitim alanında çok büyük gelişmeler kaydedilmiştir. Eğitim her zaman için birinci önceliğimiz olmuştur. Bu sebeple her zaman en çok bütçe eğitime ayrılmıştır. Eğitim ve öğretimi, nitelik ve nicelik bakımından daha iyi seviyelere taşımak için çok büyük yatırımlar yapılmaktadır. Binlerce okul, derslik, kütüphane, laboratuvar kurulmuş, spor salonları, yurtlar inşa edilmiş ve okullarımız bilişim teknolojilerin imkanları ile donatılmıştır. Devrim niteliğindeki Fatih projesi ile teknolojinin imkanları eğitim sistemimize uyarlanarak öğrencilerimize sunulan eğitim öğretim kalitesinin yükseltilmesi amaçlanmaktadır. Okullarımızın ve dersliklerimizin fiziki şartları iyileştirilmiş, ders kitapları ücretsiz olarak dağıtılmaya başlanmıştır. Çocuklarının okul masraflarını karşılamakta zorlanan ailelere, şartlı eğitim yardımı uygulaması getirilerek çocuklarımızın Eğitim Öğretimden geri kalması engellenmiştir. Her ilimize en az bir üniversite kurulmuştur. Öğrencilerimize verilen burs miktarları çok büyük oranda arttırılmıştır. Yüz binlerce kız çocuğumuz eğitime kazandırılmıştır. Ve yeni 4+4+4 eğitim sistemi ile zorunlu eğitim 12 yıla çıkarken, öğrencilerimizin yetenekleri ve tercihleri doğrultusunda eğitim alabilme imkanı sunulmaktadır. Çocuklarımıza yapılan yatırımın, geleceğimize yapıldığı bilinciyle eğitim ve öğretimimize verdiğimiz önemle, bu alandaki çalışmalarımız artarak devam edecektir."
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327