Hak-iş Yeni İş Güvenliği Paketini Değerlendirdi

HAK-İŞ Denizli İl temsilcisi Halil Turan Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan yeni iş güvenliği paketini değerlendirdi. Turan, “Emeğin hakkını sahibine teslim etmek insani bir sorumluluktur, Paket doyurucu ancak uygulamanın da mutlak...

Hak-iş Yeni İş Güvenliği Paketini Değerlendirdi
HAK-İŞ Denizli İl temsilcisi Halil Turan Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan yeni iş güvenliği paketini değerlendirdi. Turan, “Emeğin hakkını sahibine teslim etmek insani bir sorumluluktur, Paket doyurucu ancak uygulamanın da mutlak takibi şart” dedi.
HAK-İŞ Denizli İl temsilcisi Halil Turan yaptığı açıklamayla Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan yeni iş güvenliği paketini değerlendirdi. Turan açıklamasında, “Başbakanımız Ahmet Davutoğlu tarafından yeni iş güvenliği paketinin açıklanmış olması bizler açısından son derece sevindiricidir. Hükümetin böylesi önemli konularda adım atıyor olması ve hassasiyet göstermesi emekçilerin hakkının korunması anlamında bizim için büyük önem taşımaktadır. Açıklanan pakete bakıldığında bazı eksikliklere rağmen ceza ve ödül konuları başta olmak üzere eğitiminde içinde bulunduğu tatmin edici bir düzenlemeyi içermektedir. İş sağlığı ve güvenliğini göz ardı eden her kim olursa olsun affedilmemeli ve her emekçi can, özel ve itina ile korunmalıdır. Hak-İş sendikası olarak bugüne kadar emekçilerin yaşadığı sıkıntılar başta olmak üzere işverenlerin tutumu ve alınması gereken önlemlere ilişkin gerek görülen önerilerimizi genel merkezimize sunmuştuk.Emeğin hakkını sahibine teslim etmek insani bir sorumluluktur” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327