Hakeme 6 ay futbol yasaklandı!

2015 Afrika Uluslar Kupası çeyrek final maçındaki kararları nedeniyle eleştirilen hakem Rajindrapasard'ı, 6 ay futboldan men etti.

Hakeme 6 ay futbol yasaklandı!
Tunus ile 2015 Afrika Uluslar Kupası çeyrek finalinde evsahibi Ekvator Ginesi arasında oynanan maçta kötü bir performans gösterdiği gerekçesiyle Mauritiuslu hakem Seechurn Rajindrapasard'a 6 ay men cezası verildi.

CAF Hakem Komitesi, 31 Ocak'ta Ekvator Ginesi ile Tunus arasında oynanan karşılaşmada gösterdiği kötü performans ve saha içi disiplinini kaybettiği gerekçesiyle Rajindrapasard'ın 6 ay boyunca hakemlikten men edilmesine karar verdi.

Karşılaşma boyunca verdiği kararlar nedeniyle futbolcuların şiddetli itirazlarına maruz kalan Rajindrapasard ayrıca, CAF'ın elit hakem kategorisinden de çıkarıldı.

TUNUS VE EKVATOR GİNESİ'NE PARA CEZASI VERİLDİ

Diğer yandan, futbolcuları karşılaşma esnasında agresif davranışlar sergilediği gerekçesiyle Tunus Futbol Federasyonu'na 50 bin dolar para cezası verildi. Tunus, karşılaşmanın ardından yapılan açıklamalar nedeniyle CAF'a bir özür mektubu gönderilmediği takdirde 2017 Afrika Uluslar Kupası'ndan da men edilecek.

Ekvator Ginesi Futbol Federasyonu ise taraftarlarının sebep olduğu olaylar ve yetersiz güvenlik önlemleri nedeniyle 5 bin dolar para cezasına çarptırıldı.

Rajindrapasard, 2015 Afrika Uluslar Kupası'nda Ekvator Ginesi-Tunus çeyrek finalinin son dakikasında tartışmalı bir pozisyonda Ekvator Ginesi lehine penaltı kararı vermiş, evsahibi ülke adına penaltı atışını gole çeviren Javier Balboa, skoru 1-1'e getirerek karşılaşmayı uzatma devresine taşımıştı. Rajindrapasard'ın, uzatma devresinde yine tartışmalara neden olan bir pozisyonda Ekvator Ginesi lehine verdiği serbest vuruşu gole çeviren Balboa, takımını 2-1'lik galibiyetle yarı finale taşımıştı.

 
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2015, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327