Hakkari Barosu, Keskin’i Mezarı Başında Andı

Hakkari Barosu Başkanlığı, 14 Ocak 2000 yılında Van’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden avukat Cumhur Keskin’i mezarı başında andı.Cumhur Keskin’i Dağgöl Mahallesi Kalealtı Mezarlığı’ndaki mezarı başında...

Hakkari Barosu, Keskin’i Mezarı Başında Andı
Hakkari Barosu Başkanlığı, 14 Ocak 2000 yılında Van’da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden avukat Cumhur Keskin’i mezarı başında andı.
Cumhur Keskin’i Dağgöl Mahallesi Kalealtı Mezarlığı’ndaki mezarı başında anan Hakkari Barosu’na bağlı avukatlar, burada dualar ettiler. Yapılan duaların ardından bir açıklama yapan Hakkari Barosu Başkanlığı Yönetim Kurulu üyesi avukat Veysi Dumlu, meslektaşları Keskin’in gerek insani ilişkilerinde gerekse mesleki çalışmalarındaki başarılarıyla herkesin gönlünde taht kurmuş aydın bir hukukçu olduğunu söyledi. Dumlu, “Mesleki faaliyetlerini icra ederken evrensel hukuk ilkelerinden ödün vermeyen, yasal düzenlemeleri temel hak ve hürriyetler çerçevesinde, insan hakları bağlamında harmanlayarak uygulanmasına hizmet eden ender bir kişilikti. Müvekkillerinin hak ve menfaatleri için yoğun çaba sarf eden ve bu uğurda gösterdiği cesaretle gelecek kuşaklara her zaman örnek olmuş ve olmaya da devam eden nadide bir şahsiyettir. 14 Ocak 2000 tarihinde, yürüttüğü mesleki faaliyetlerinden ötürü müvekkillerinin hak ve menfaatlerinin zedelenmemesi için gerekli tüm çabaları gösterdiği esnada, buna engel olmaya çalışan, evrensel hukuk ilkelerinden nasibini almamış veya alamamış; mesleki faaliyetleri, mesleklerin icrası nedir bilmeyen, kişilerin yürüttüğü mesleki faaliyetlerde olayları kişileştirerek onları olayın tarafı gibi gören; feodal zihniyetin kölesi olmuş bilinç yoksulu kişi veya kişilerce uğradığı saldırı sonucunda saygıdeğer meslektaşımız katledilmiştir. Meslektaşımıza ve meslektaşımızın şahsında mesleğimize yapılan bu saldırıyı esefle kınıyoruz. İnsan hakları temelli bir sivil toplum kuruluşu olarak temennimiz ve çabamız odur ki hukukun, müreffeh yarınlar talep eden tüm toplum fertleri için bir yaşam tarzı haline gelmesidir. Meslektaşımızın yolcusu olduğu aydınlık bir geleceğe giden yolun yolcuları, hukukun ve adaletin savunucuları olarak bu saldırılara karşı her zaman başımız dik, alnımız açık ve mücadeleye hazır bir eda ile saygıdeğer meslektaşımızı saygıyla ve rahmetle anıyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327