Halı Kursunda Son Başvuru 7 Kasım’da

İzmit Belediyesi, unutulmaya yüz tutan ipek halıcılığı dokumacılığını gelecek nesillere aktarmak için harekete geçti.İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın talimatıyla İZMEK bünyesinde halıcılık kursu açılacak. İzmit Belediyesi,...

Halı Kursunda Son Başvuru 7 Kasım’da
İzmit Belediyesi, unutulmaya yüz tutan ipek halıcılığı dokumacılığını gelecek nesillere aktarmak için harekete geçti.
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın talimatıyla İZMEK bünyesinde halıcılık kursu açılacak. İzmit Belediyesi, Halk Eğitim Müdürlüğü ve Han Halı firması ortaklığı ile açılacak kurs için kayıtların alınmaya başladığı öğrenildi. İZMEK yetkilileri ipek halı dokuma kursunun Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’nde açılacağını, kursa katılmak isteyenlerin 325 20 21 numaralı telefondan detaylı bilgi alabileceklerini söylediler. 7 Kasım’da sona erecek başvuruların İZMEK’in İnönü Caddesi üzerinde merkezine yapılabileceği de kaydedildi.
Bu arada İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç, Halk Eğitim Müdürü Salih Aydın ile birlikte ipek halı dokuma kursuna sponsor olan Han Halı firmasının sahibi Erhan Ör’ü ziyaret ederek, konuyla ilgili görüş alışverişinde bulundular. Erhan Ör, ipek halı işini bilen kişi bulmakta zorluk çektiğini, İzmit Belediyesi ile Halk Eğitim Müdürlüğü’nün açacağı böyle bir kursa seve seve destek olduklarını söyledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327