Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda 42 Kilo Eroin Ele Geçirildi

Edirne’ye bağlı Hamzabeyli Sınır Kapısı’ndan, yurt dışına çıkış yapmak isteyen Sırp plakalı bir araçta piyasa değeri yaklaşık 450 bin Euro olan 42 kilo 33 gram eroin ele geçirildi.Edinilen bilgiye göre, Trakya Gümrük ve Ticaret...

Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda 42 Kilo Eroin Ele Geçirildi
Edirne’ye bağlı Hamzabeyli Sınır Kapısı’ndan, yurt dışına çıkış yapmak isteyen Sırp plakalı bir araçta piyasa değeri yaklaşık 450 bin Euro olan 42 kilo 33 gram eroin ele geçirildi.
Edinilen bilgiye göre, Trakya Gümrük ve Ticaret Müdürlüğü’ne bağlı Hamzabeyli Sınır Kapısı’ndan yurt dışına çıkış yapmak isteyen ve sürücülüğünü E.D.’nin yaptığı Sırp plakalı bir araçta, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekiplerince arama yapıldı. Aramalar sonucunda, aracın stepne ve kapı içlerine zulalanmış şekilde piyasa değeri yaklaşık olarak 450 bin Euro olan toplam ağırlığı 42 kilo 33 gram gelen 78 paket halinde eroin maddesi ele geçirildi.
Olayla ilgili araç sürücüsü E.D. çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak Edirne’de E Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada ise, "Uluslararası uyuşturucu madde ticareti suçuna yönelik çalışmalarımız kararlılıkla devam edecektir" denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327